• kontakt@mojastrona.pl

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o farbowaniu włosów

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o farbowaniu włosów

Kolor włosów może diametralnie zmienić Twój wygląd. Kolor włosów może diametralnie zmienić Twój wygląd, niezależnie od tego czy jest odważny, elegancki, seksowny czy zabawny. Co chcesz powiedzieć? Zanim jednak zdecydujesz się na farbowanie, upewnij się, że wiesz, co robisz. Rozważ te 5 wskazówek zanim umówisz się na konsultację z licencjonowanym kosmetologiem:

Przed zarezerwowaniem terminu koloryzacji poproś swojego kolorystę o spotkanie, aby porozmawiać o tym, co to jest, co masz nadzieję osiągnąć. Licencjonowany kosmetolog będzie w stanie powiedzieć Ci, co będzie najlepiej pasowało do Twojego typu włosów, jak również da Ci poczucie, że Twój nowy kolor włosów będzie pasował do Twojego odcienia skóry. Czasami kolor, który naprawdę chcesz wypróbować, nie będzie dobrze współgrał z Twoim typem włosów lub po prostu nie będzie wyglądał dobrze. Przywrócenie naturalnego koloru włosów do pierwotnego odcienia może zająć sporo czasu, dlatego dobrze się zastanów, zanim zdecydujesz się na farbowanie.

Jak często zamierzasz farbować włosy? Zanim wybierzesz kolor lub styl, zastanów się, jakiego rodzaju konserwacji będzie wymagał. Jeśli masz ciemniejsze włosy i chcesz iść platynowy blond to będzie wymagać dużo konserwacji - czas i pieniądze spędzone w salonie. Jeśli tego rodzaju zobowiązanie nie jest w Twoim stylu, możesz wybrać bardziej zakorzeniony styl, taki jak balayage, gdzie kontrast między kolorami jest tym, o co chodzi, a styl działa nawet, gdy włosy odrastają.

Jeżeli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów, możesz zacząć od połysku lub częściowych pasemek.

Błyszczyk doda Twoim włosom tylko odrobinę blasku i pigmentu, który w końcu zniknie. Jeśli masz blond lub siwe włosy, zabieg nabłyszczający może wzmocnić i rozjaśnić Twój kolor. Jeśli chodzi o pasemka, możesz wybrać małą lub dużą ilość. Niektóre pasemka wyglądają tak naturalnie, że trudno się domyślić, że to nie jest Twój naturalny kolor włosów.

Jak każda inna część Twojego ciała, włosy potrzebują ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które uwielbiają się stroić przed wakacjami, przestań! Zabawa w słońcu może być wspaniała, ale nie jest dobra dla Twoich świeżo farbowanych włosów. Letnie słońce, baseny, gorące kąpiele i inne czynniki zewnętrzne nie są dobre dla farbowanych włosów. Aby zachować kolor włosów i chronić skórę głowy, zwiąż włosy, gdy wchodzisz do chlorowanego basenu lub gorącej kąpieli, a jeśli jesteś na plaży, użyj kremu z filtrem lub, jeszcze lepiej, załóż kapelusz!

Czy wiesz, że po farbowaniu włosów powinnaś zmienić produkty do ich pielęgnacji? Wybieraj szampony przeznaczone do włosów farbowanych, dzięki którym kolor będzie trwalszy. Ponieważ koloryzacja może wysuszać włosy, będziesz chciała używać intensywnie nawilżającego szamponu lub odżywki lub zestawu przeznaczonego specjalnie do włosów farbowanych, aby upewnić się, że Twoje włosy otrzymują najlepsze możliwe składniki odżywcze. Twój kolorysta może zasugerować produkty, które będą najlepiej współgrać z Twoimi włosami i nowym kolorem, abyś mogła w pełni wykorzystać swój kolor i aby utrzymał się on jak najdłużej. Traktuj swój nowy kolor włosów z troską.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz