• kontakt@mojastrona.pl

Jak zostać specjalistą ds. farb do włosów

Jak zostać specjalistą ds. farb do włosów

Klienci, zarówno mężczyźni jak i kobiety, traktują swój kolor włosów bardzo poważnie. Dlatego w salonie wyłudzają duże pieniądze, aby uzyskać idealny kolor włosów, którego pragną. Ponieważ farbowanie włosów jest kosztowną usługą, bardzo opłaca się zostać specjalistą w dziedzinie farbowania włosów.

Stając się specjalistą w zakresie farbowania włosów jest coś, co wymaga umiejętności, cierpliwości i dużo praktyki. Oto kilka kroków, aby stać się specjalistą w zakresie farbowania włosów.

Będziesz musiał zapisać się do szkoły kosmetologii, aby nauczyć się podstawowych podstaw koloru włosów i pielęgnacji włosów. Nie tylko dowiesz się o teorii koloru włosów w szkole kosmetologii, ale należy również otrzymać praktyczne szkolenie w zakresie koloru włosów i być dopuszczone do koloru włosów prawdziwych klientów pod nadzorem instruktora kosmetologii.

Po ukończeniu szkoły kosmetologii, przed rozpoczęciem pracy w branży kosmetycznej należy zdać egzamin państwowej rady nadzorczej. Musisz zdać obie części egzaminu - część pisemną i część praktyczną - aby uzyskać licencję kosmetologa.

Po rozpoczęciu pracy w salonie kosmetycznym należy zrobić wszystko, aby nauczyć się zaawansowanych technik i przykazań dotyczących farbowania włosów. Jeśli pracujesz jako asystentka, staraj się ściśle współpracować z innymi stylistami, którzy są uważani za ekspertów w dziedzinie koloryzacji włosów. Szkoła kosmetyki da Ci dobre zrozumienie podstaw, ale nauczysz się też, jak opanować receptury i zaawansowane techniki koloryzacji włosów, pracując za krzesłem.

Najlepszym sposobem, aby stać się specjalistą w dziedzinie koloryzacji włosów, jest wzięcie udziału w zaawansowanych zajęciach z koloryzacji i uzyskanie certyfikatu. Jednym z najbardziej popularnych i renomowanych certyfikatów jest amerykańska rada certyfikowanych kolorystów włosów. Egzamin kosztuje 375 dolarów i musisz zdać wszystkie trzy części - pisemną, wykonawczą i interaktywną.

Po uzyskaniu certyfikatu, nadszedł czas, by zacząć specjalizować się w koloryzacji włosów w swoim salonie. Sprzedaj się i wyceniaj odpowiednio swoje usługi. Daj znać wszystkim swoim klientom, że jesteś certyfikowanym kolorystą włosów.

Trendy w kolorystyce włosów stale się zmieniają. Bądź na bieżąco z tymi nowymi trendami, biorąc regularnie udział w zaawansowanych zajęciach z koloryzacji. Teraz, gdy jesteś specjalistką w dziedzinie koloryzacji włosów, musisz być w stanie zapewnić swoim klientom nowy, szalony kolor włosów, o który prosi.

Zostanie specjalistą w dziedzinie koloryzacji włosów zaczyna się od wyboru szkoły kosmetologii, do której możesz się zapisać, a która jest właśnie dla Ciebie. Szkoła kosmetologii w Akademii Sukcesu Salonowego może zapewnić Ci edukację w zakresie podstawowych technik koloryzacji włosów. Otrzymasz cenne szkolenie praktyczne w pracy z prawdziwymi klientami na podłodze salonu oraz obszerne przygotowanie do egzaminu państwowego.

Salon Success Academy oferuje pięć lokalizacji w całym Inland Empire of California, elastyczny harmonogram zajęć i pomoc finansową dostępną dla uczniów, którzy się kwalifikują. Zadzwoń pod numer 1-877-987-HAIR (4247) lub wypełnij formularz, aby zaplanować wycieczkę do szkoły!

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz