• kontakt@mojastrona.pl

Strzyżenie i koloryzacja - wskazówki, dzięki którym klientki wyglądają szczuplej

Strzyżenie i koloryzacja - wskazówki, dzięki którym klientki wyglądają szczuplej

Bycie dobrym stylistą fryzur oznacza dbanie o zadowolenie klientów, tak aby chcieli wracać do Twojego fotela raz za razem. Jaki jest lepszy sposób na to, aby Twoi klienci byli zadowoleni, niż sprawienie, aby wydawali się szczuplejsi? Wykonaj strzyżenie i koloryzację, które będą pasowały do wyglądu Twojej klientki, a wkrótce więcej klientek będzie chciało wrócić do Twojego salonu!

Oto kilka prostych zasad, których należy przestrzegać, chcąc wyszczuplić okrągłą twarz klientki:

Długie warstwy - Zaproponuj dłuższą fryzurę, która wydłuży twarz i ciało Twojej klientki. Warstwy wokół twarzy pomogą również ukryć część policzków i dadzą złudzenie smuklejszej twarzy.

Żadnych tępych grzywek - wystrzegaj się tępo ściętych grzywek. Nie oznacza to jednak, że Twoja klientka musi całkowicie zrezygnować z grzywki. Spróbuj zrobić jej długą, zaczesaną na bok grzywkę. Wyglądają one dobrze na prawie wszystkich.

Ciemny kolor włosów - Ciemniejsze odcienie koloru wyszczuplają większość typów twarzy. Oczy są naturalnie przyciągane do jaśniejszych kolorów, a nie do ciemniejszych. Im jaśniejszy jest odcień włosów, tym bardziej skupia się on na kształcie twarzy.

Tylko dla blondynek - Jeżeli karnacja Twojej klientki jest blada, farbowanie włosów na czarno może wyglądać dziwnie. Nie wybieraj koloru włosów, który będzie kolidował z naturalną karnacją Twojej klientki. Zamiast tego, zaproponuj jej pasemka.

Pasemka - Jasne i ciemne linie w przypadku włosów rozjaśnionych mogą dawać złudzenie wyszczuplających, pionowych pasemek. Teoria ta od dawna stosowana jest w przypadku odzieży damskiej, ale ta sama koncepcja sprawdza się również na włosach.

Kluczem do sukcesu jest nauczenie klientki, w jaki sposób te zmiany sprawią, że będzie wyglądać lepiej. Postaraj się również przekazać jej informacje w podnoszącym na duchu tonie, który doda jej otuchy, gdy będzie wychodzić poza swoją strefę komfortu. Upewnij się, że skontaktujesz się z klientką kilka dni po wykonaniu usługi. W razie gdyby nie spodobało jej się to, co zrobiłeś, zaproponuj, że naprawisz jej włosy za darmo.

Jakie są Twoje najlepsze wskazówki dotyczące strzyżenia i koloryzacji, dzięki którym Twoja klientka wygląda szczuplej? Podziel się swoimi radami w komentarzu poniżej!

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz