• kontakt@mojastrona.pl

Wyposażenie salonu fryzjerskiego cz I

Wyposażenie salonu fryzjerskiego cz I

Profesjonalny salon fryzjerski

To takie miejsce, gdzie swoje usługi proponować będą specjaliści z zakresu strzyżenia oraz modelowania włosów.

Ważne będzie to, by fryzjerzy oraz styliści mieli zapewnione oczywiście odpowiednie warunki do pracy i dobrze przygotowany lokal. Tylko wtedy będzie można dobrze wykonywać swoją pracę. Wyposażenie salonów jest to również bardzo ważna sprawa dla klientów. Pierwsze wrażenie po przekroczeniu progu lokalu jest naprawdę bardzo ważne i trzeba na to zwracać uwagę. Aby uniknąć niezadowolenia klienta musimy mieć dobry sprzęt, tak by pierwsza wizyta nie była ostatnią.

Fotele istotnym elementem wyposażenia salonu.

Najważniejsze elementy wyposażenia salonu to bez wątpienia fotele. Wyróżnić można tutaj dwa podstawowe rodzaje. Albo na pompie gazowej albo też na pompie hydraulicznej. Pierwszy wymaga zejścia z siedziska, by go podnieść, inny można podnosić razem z osobą. Fotele mają także zróżnicowane podstawy. Mogą mieć formę kółek, stopek czy też pięcioramiennej gwiazdy albo też dysku czy kwadratowej bazy. Fotel jest jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów wyposażenia. Oprócz parametrów technicznych i jakości wykonania warto zwracać uwagę na jego wygląd. Doskonały wygląd na pewno sprawi, że przykuje to uwagę klienta i sprawi, że również będzie mógł on czuć się w takim salonie komfortowo.

Należy tutaj podkreślić, że profesjonalny sprzęt fryzjerski nie można sobie wyobrazić bez odpowiedniej myjni fryzjerskiej. Można dzielić je na kompaktowe jak i też na te przeznaczone do konfiguracji. Profesjonalne myjnie są wyposażone między innymi w funkcję masażu albo też są regulowane pod kątem misy o różnej głębokości i podnóżka dla klienta. Mebel ma być tak przygotowywany, że będzie gwarantował odpowiedni komfort wszystkim, którzy będą go wykorzystywać. Jest sporo tych elementów, które mają duże znaczenie i mają być brane pod uwagę. Jeśli chodzi o misy w myjni można także zróżnicować je pod kątem kolorów, co dla właścicieli może mieć istotne znaczenie, ponieważ daje możliwości estetyczne, które będzie można wykorzystywać w trakcie aranżacji takiego właśnie wnętrza.

Warto zwracać uwagę na te kwestie, by ostatecznie mieć doskonałe wyposażenie.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz