• kontakt@mojastrona.pl

Jak dbać o włosy kręcone?

Jak dbać o włosy kręcone?

Twoje loki mogą być przedmiotem zazdrości koleżanek o prostych włosach, ale wiesz, że kręcone włosy wiążą się z pewnymi wyzwaniami. Istnieją jednak wskazówki i triki, które ułatwią Ci dodatkową pracę. Sprawdź kilka sprawdzonych sposobów na pielęgnację włosów kręconych:

Czy wiesz, że Twoja bawełniana poszewka na poduszkę pochłania wilgoć z włosów, przyczyniając się do ich puszenia? W trakcie przewracania się, bawełniane włókna mogą również ciągnąć za włosy, powodując ich łamanie. Rozpieść się jedwabną poszewką na poduszkę. Zmniejszy ona tarcie i pomoże zachować wilgoć. Już dziś zainwestuj w jedwabną poszewkę na poduszkę!

Większość szamponów zawiera siarczany, które są chemikaliami oczyszczającymi. Jednak niektóre z nich są zbyt szkodliwe dla Twoich loków. Wybierz szampon bez siarczanów. Następnym razem, gdy będziesz myć włosy, wypróbuj formułę "co-wash", która zawiera szampon i odżywkę, która jest bogata w składniki nawilżające. Powinnaś porozmawiać ze swoim fryzjerem o tym, jaki szampon będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich kręconych włosów.

Jak często powinnaś myć włosy? Zapytaj swojego kosmetologa o swoje włosy. Jeśli jednak masz cienkie włosy, prawdopodobnie będziesz chciała myć je co drugi dzień. Jeśli masz gęste i kręcone włosy, możesz myć je nawet przez trzy lub więcej dni. Mycie włosów szamponem pozbawia je naturalnych olejków i może sprawić, że Twoje loki będą wyglądały na bardziej puszące się. Staraj się ograniczyć mycie włosów do nie więcej niż dwóch razy w tygodniu. Naturalne olejki Twoich włosów, w połączeniu z odpowiednim produktem, sprawią, że z czasem Twoje loki będą wyglądać lepiej. Kluczem jest znalezienie równowagi, która jest idealna dla Ciebie.

Naturalne olejki Twoich włosów są niezbędne w walce z puszeniem się włosów. Gorący prysznic może być relaksujący, ale pozbawia włosy tych olejków. Zamiast gorącego prysznica spróbuj wziąć letni. Pomoże on zachować włosom ich najlepszy wygląd.

Podobnie jak bawełniana poszewka na poduszkę, suszenie włosów bawełnianymi ręcznikami może powodować ich puszenie się, a nawet łamanie. Po umyciu, delikatnie wykręć nadmiar wody, a następnie delikatnie zawiń włosy w starą bawełnianą koszulkę, aby wchłonęły wilgoć.

Włosy kręcone są zawsze spragnione wilgoci, więc raz w tygodniu zastosuj zabieg głębokiego odżywiania. Porozmawiaj ze swoim fryzjerem i zapytaj, jak często sugerują stosowanie kuracji, ponieważ będzie się to różnić w zależności od Twoich włosów. Wypróbuj jeden z poniższych sekretów kosmetologów, jak odżywić włosy.

Niezależnie od tego, czy masz włosy proste czy kręcone, długie czy krótkie, na naszym cotygodniowym blogu regularnie zamieszczamy wskazówki, jak wyglądać i czuć się jak najlepiej. A jeśli zawsze miałeś pasję do mody i włosów, sprawdź Program Kosmetologii dzisiaj w Akademii Sukcesu Salon. Wypełnij formularz, aby rozpocząć swoje marzenie teraz.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz