• kontakt@mojastrona.pl

Odnów swoją skórę dzięki biostymulacji

Odnów swoją skórę dzięki biostymulacji

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Odnów swoją skórę dzięki biostymulacji

Biostymulacja osoczem bogatopłytkowym (PRP) to technika odmładzania twarzy, która za pomocą PRP stymuluje produkcję czynników wzrostu, sprzyjając naprawie i regeneracji skóry.

Udowodniono, że wywołuje niezwykłe zmiany na starzejącej się skórze, ponieważ przywraca jej zdrowie, zwiększając jej grubość i elastyczność.

W tym poście wyjaśnimy, jak PRP może poprawić gładkość, ton i wygląd skóry.

Czym jest biostymulacja?

Biostymulacja skóry to zabieg medycyny estetycznej, w którym poprzez śródskórne mikroiniekcje aplikowane są substancje sprzyjające regeneracji komórek.

Substancje te to zazwyczaj konglomerat witamin, mikroelementów i innych elementów - takich jak osocze bogatopłytkowe i czynniki wzrostu (GF) - które aktywują komórki, a tym samym zwiększają produkcję elastyny i kolagenu.

Prawda jest taka, że biostymulacja to zabieg, który daje naszej skórze głębokie nawilżenie, a różni się od innych zabiegów tym, że jej mechanizm działania działa przeciwnie do kremów czy serum stosowanych zewnętrznie.

Innymi słowy, aktywuje regenerację i naprawę komórek od wewnątrz, co znajduje odzwierciedlenie w zdrowej skórze o naturalnym wykończeniu.

W tym artykule skupimy się na biostymulacji poprzez PRP. Stymuluje komórki zwane fibroblastami, które znajdują się w skórze i są odpowiedzialne m.in. za produkcję kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego.

Dlaczego te substancje są kluczowe dla odmładzania? Białka te odgrywają zasadniczą rolę w procesie starzenia się skóry, ponieważ ich obecność w organizmie zmniejsza się wraz z upływem czasu.

Z wiekiem komórki ulegają degradacji, zmniejsza się unaczynienie, zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, mięśnie tracą zdolność do relaksacji i kurczenia się, pojawiają się zmarszczki, zauważalne są zmiany w strukturze, tonie i blasku skóry.

Biostymulacja za pomocą PRP i czynników wzrostu stymuluje fibroblasty, uzupełniając te substancje aktywne w skórze, a w efekcie wspiera procesy odmładzania i regeneracji skóry.

leczenie PRP

Z czasem stężenie GF spada również w skórze, ale zaletą jest to, że można je pozyskać z krwi.

Aby je uzyskać, od pacjenta pobiera się około 20 cm3 krwi. Ta próbka krwi jest następnie odwirowywana z określoną prędkością w celu oddzielenia osocza i uzyskania frakcji zawierającej największą ilość płytek krwi i czynników wzrostu.

Istnieją różne rodzaje GF. Poniżej przedstawiono najczęściej stosowane do biostymulacji skóry:

  • Czynnik wzrostu śródbłonka naczyń (VEGF).
  • Czynnik wzrostu pochodzenia płytkowego (PDGF)
  • transformujący czynnik wzrostu (TGF-1 en 2)
  • nabłonkowy czynnik wzrostu (EGF)
  • insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF)
  • czynnik wzrostu fibronektyny (FnGF)

Ogólnie rzecz biorąc, leczenie odbywa się w 2 lub 3 sesjach , w których pracownik służby zdrowia będzie stosować bezbolesne mikroiniekcje w obszarach, które mają być leczone. Zawsze jednak zaleca się powtarzanie procesu raz w roku lub co pół roku, w ramach jednej sesji.

Zalety biostymulacji PRP

Udowodniono, że biostymulacja za pomocą GF aplikowanego miejscowo lub podskórnie może poprawić:

  • Komórkowa produkcja kolagenu i elastyny.
  • Witalność skóry
  • Elastyczna konsystencja
  • Wygląd i jędrność skóry właściwej
  • Zmarszczki
  • Napływ naczyniowy do tkanek
  • blizny spowodowane trądzikiem

Główną zaletą biostymulacji skóry jest to, że może być stosowana w leczeniu zarówno młodych pacjentów, którzy chcą zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i pacjentów po 40. roku życia, których skóra zaczyna wykazywać typowe oznaki starzenia.

Powikłania leczenia

Biostymulacja PRP ma niewiele działań niepożądanych i powikłań, dzięki zastosowaniu surowicy uzyskanej z własnej krwi pacjenta.

Po zabiegu może jednak wystąpić pewien obrzęk lub zaczerwienienie w miejscach poddanych zabiegowi.

Jako środek ostrożności, jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, ma problemy z krwawieniem lub ma zaczerwienienie i stan zapalny w obszarze, który ma być leczony, ten zabieg nie jest zalecany.

Efekty biostymulacji skóry nie są trwałe i mogą być powtarzane.

Jak widać, jest to zabieg przywracający skórze naturalny blask i młodość, poprawiający jej strukturę, elastyczność i nawilżenie.

Ma wiele zalet i niewiele skutków ubocznych, a także pomaga podnieść samoocenę pacjentów.

Powiązane artykuły:

1. Jak wybrać najlepsze profesjonalne urządzenia do radiofrekwencji?

2. Estetyka naturalna: co to jest, korzyści i zabiegi?

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz