• kontakt@mojastrona.pl

Wyposażenie salonu fryzjerskiego cz II

Wyposażenie salonu fryzjerskiego cz II

Jeśli chodzi o taki bardzo ważny element wyposażenia to na pewno będzie również chodziło o konsolety a więc meble, które będą miały charakter wieloskładnikowy.

W takim przypadku mamy rozwiązania, które składają się z kilku praktycznych elementów i dzięki temu takie meble dają nam zdecydowanie więcej możliwości do wykorzystania. Dlatego właśnie będzie trzeba je brać pod uwagę. Każdy zakład powinien wyposażyć się również w ręczne lustra fryzjerskie. Oprócz takiego elementu wyposażenia dla fryzjera niezwykle ważne będzie również to, by mieć wygodne wózki, gazetniki czy pomocniki. To tam będzie się miało liczne akcesoria i narzędzia, które powinny być zawsze pod ręką w momencie, gdy będzie się wykonywać strzyżenie czy modelowania. Innymi słowy są to elementy, które będą sprawiać, że wykonywanie pracy stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Dodatkowe inwestycje w salonie fryzjerskim 

Oprócz wspominanych mebli salon warto wyposażyć w urządzenia dodatkowe, które mimo, że nie są niezbędne bez wątpienia podniosą jego renomę. Będą to między innymi takie rozwiązania jak sauny fryzjerskie, nawilżacze czy suszarki hełmowe oraz tak zwane infrazony. To taki element, który stosuje się po to, by sprawniej wykonywać między innymi farbowanie włosów czy też rozjaśnienie lub ondulację. Co istotne są one ciche w użyciu a niektóre z nich mają funkcję nawiewu. Dostępne są w formie stojącej oraz wiszącej.

Wyróżnij się

Wszelkie dodatkowe sprzęt sprawiają, że oferta posiadającego jego salonu staje się bardziej konkurencyjna. Przykładowo wymagający klienci z pewnością wybiorą zakład, gdzie skorzystać mogą z wielkiej możliwości odnowy włosów między innymi przez specjalną terapię ozonową. Co istotne przedstawione tutaj dodatkowe sprzęty będzie można doskonale dopasować do salonu, ponieważ będą one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, co sprawi, że to dopasowanie będzie łatwiejsze. posiadają funkcje i różne możliwości montowania.

Ostatnim nie tylko ważnym ale tak naprawdę ze względu na kwestie sanepidu obowiązkowym elementem będzie również wyposażenie salonu w specjalne sterylizatory. To one dają możliwość utrzymania czystości przy wszystkich przyrządach wielokrotnego użytku, które będą regularnie wykorzystywane.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz