• kontakt@mojastrona.pl

NFZ: "Krajowa płaca minimalna może zostać zezłomowana".

NFZ: "Krajowa płaca minimalna może zostać zezłomowana".

Raport rządu Edukacja Select Committee zalecił, że powyżej inflacji podwyżki do krajowych stawek płacy minimalnej dla praktykantów powinny być kontynuowane, z długoterminowym celem ich całkowitego zniesienia. Oznaczałoby to, że praktykanci byliby opłacani według stawki związanej z wiekiem, a nie stawki za praktykę.

NHF szef wykonawczy Hilary Hall powiedział: "Decyzje w sprawie płac minimalnych siedzieć z niezależnym Low Pay Commission, a nie z rządem, ale nie ma wątpliwości, że będzie coraz większy nacisk na podniesienie płac praktykantów." Hilary ostrzegł, że jeśli stawka dla praktykantów zostanie całkowicie złomowana, praktykanci staną się nieosiągalni cenowo, podczas gdy konkurencja o wykwalifikowanych i doświadczonych fryzjerów i barberów jeszcze bardziej się nasili, gdy firmy już teraz zmagają się z rekrutacją dobrych pracowników.

W raporcie wezwano również do większej liczby postępowań i większych kar dla pracodawców, którzy nie płacą minimalnego wynagrodzenia oraz wspomniano, że niedopłaty są rutynowe w branży fryzjerskiej. NHF oczekuje teraz, że przemysł będzie celowo skierowany do dochodzeń HMRC.

Hilary dodał: "To nie wystarczy, aby myśleć, że wiesz, jak zastosować Krajowa płaca minimalna - sprawdzić, sprawdzić i sprawdzić ponownie. Pracodawcy wpadają w kłopoty z czasem, w którym pracownicy faktycznie rozpoczynają pracę, zapłatą za czas szkolenia (np. noce modelarskie), odliczeniami za mundury i sprzęt oraz niepłaceniem praktykantom w wieku 19 lat lub starszym stawki związanej z wiekiem w drugim roku praktyki."

Aby uzyskać więcej zasobów i bezpłatną infolinię odwiedź www.nhf.info.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz