• kontakt@mojastrona.pl

Na co zwracać uwagę przy wyposażeniu salonu fryzjerskiego?

Na co zwracać uwagę przy wyposażeniu salonu fryzjerskiego?

Umeblowanie salonu fryzjerskiego 

Dobrze przygotowany salon fryzjerski powinien być takim miejscem, gdzie będzie się znajdował najlepszy sprzęt i akcesoria, dzięki którym modelowanie i stylizacja będą łatwiejsze.Na półkach salonu powinny się także znajdować kosmetyki do pielęgnacji oraz stylizacji i koloryzacji włosów. W pomieszczeniu oczywiście musi się także znaleźć miejsce na fotel fryzjerski jak i też odpowiednie miejsce na myjnię czy konsoletę z lustrem. Pod ręką trzeba mieć zawsze odpowiednie przedmioty do wykonywania stylizacji. Dlatego przydatny będzie specjalny kosz z akcesoriami, które będzie można mieć pod ręką w trakcie stylizowania.

Jeśli będziemy mieli odpowiedni pomysł na wyposażenie takiego salonu będziemy mogli kompletować meble i dobrać będzie można również sprzęt, który umożliwi realizację konkretnych usług. Jeśli inwestujemy w sprzęt należy pamiętać o potrzebnych urządzeniach, których będziemy używać najczęściej. Warto dobrać solidnie suszarki do włosów o mocnym i jednocześnie cichym silniku.

Sprzęt fryzjerski 

Warto zwracać uwagę na to jak wygląda sprawa jonizacji czy zimny nawiew oraz regulator temperatury czy też szybkość nadmuchu. Dobry sprzęt ma mieć odpowiednie możliwości regulacji, ponieważ wtedy będzie można go w praktyce bardzo dobrze wykorzystać, a to taka kwestia, na której w szczególności musi nam zależeć. W salonie dobrze mieć odpowiednie prostownice, dzięki którym włosy nie będą się elektryzować a jednocześnie praca z nimi stanie się łatwiejsza. Oczywiste będzie przygotowanie takich elementów jak lokówki czy też falownice. Najlepiej wybierać lokówki ceramiczne albo turmalinowe, które dają blask włosom.

Należy kupować urządzenia o różnym typie i średnicach końcówek. To dzięki temu będzie łatwiej można tworzyć jakieś fantazyjne, wyjątkowe fryzury. Dodatkowo można mieć tak zwane termoloki. Producenci oferują je ze specjalnymi wałkami w różnych rozmiarach. Sprzęt taki ma być oczywiście bezpieczny dla włosów, a jednocześnie ma sprawić, że stylizacja będzie trwała krótko. Salon fryzjerski to również dobre jakościowo maszynki do strzyżenia oraz trymery. Warto mieć także specjalne suszarki hełmowe, sauny, nawilżacze czy klimazony fryzjerskie. Wszystko zależne od tego do kogo oferta będzie kierowana.

Na pewno im lepsze będzie wyposażenie tym większe możliwości i zadowolenie klientów, dlatego warto o ten sprzęt zadbać.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz