• kontakt@mojastrona.pl

5 Podstawowe zasady dotyczące koloru włosów Każdy stylista powinien znać

5 Podstawowe zasady dotyczące koloru włosów Każdy stylista powinien znać

Kolor włosów to nauka. To jeden z powodów, dla których chemia jest uwzględniana w szkole urody. Farba do włosów działa dzięki użyciu chemikaliów, które wnikają w każdą otoczkę włosa i łączą się z włosami. Musisz zrozumieć podstawy koloru włosów, aby móc osiągnąć właściwy kolor i nie uszkodzić włosów swojej klientki.

Zrozumienie, jak używać koła do farbowania włosów, jest niezbędne. Wymieszanie dwóch uzupełniających się kolorów pozwoli uzyskać neutralny brąz. Kiedy starasz się uzyskać określony kolor dla swojej klientki, musisz zrozumieć naturalny pigment jej włosów, a następnie znaleźć odpowiedni poziom koloru po przeciwnej stronie koła kolorów.

Wszystkie włosy zawierają żółte, czerwone i niebieskie pigmenty. Kiedy rozjaśniasz włosy, usuwasz pigmenty lub podnosisz je. Kiedy rozjaśniasz włosy, wypełniasz je kolorem. Musisz wiedzieć, jakie pigmenty dodajesz lub usuwasz, aby wiedzieć, jaki kolor pozostanie.

Poziom ciemności włosów jest określony w skali od 1 do 10. Jeden z nich jest zawsze czarny, a dziesięć jest zawsze najbledszym blondynkiem.

Błąd pomiaru czasu może uszkodzić włosy Twoich klientów. Włosy grube zazwyczaj potrzebują więcej czasu na wchłonięcie koloru, podczas gdy włosy cienkie potrzebują mniej czasu na wchłonięcie koloru. Włosy suche lub po trwałej ondulacji mogą również szybciej wchłaniać kolor. Najlepszym sposobem na podgląd koloru włosów jest zawsze test pasma!

Jeśli Twoja klientka ma nierówne włosy, musisz rozbić obszary głowy i sformułować kolor odpowiednio dla każdego z nich. Nie można stosować koloru od skóry głowy do końcówek i uzyskać równych rezultatów. Zastosuj odpowiednio każdy fragment, a uzyskasz równomierny rezultat na nierównych włosach.

Jeśli naprawdę chcesz opanować sztukę koloryzacji włosów i zostać specjalistką w dziedzinie koloryzacji, zapisz się do szkoły urody, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kolorze włosów. Wysokiej jakości szkoła urody da Ci dobre podstawy w zakresie podstaw koloru włosów, cenne praktyczne szkolenia w pracy z prawdziwymi klientami, a także obszerne przygotowanie do egzaminu państwowego Rady.

Właśnie to znajdziesz w Salonowej Akademii Sukcesu! Mamy pięć lokalizacji w całym Inland Empire of California, elastyczne harmonogramy zajęć i pomoc finansowa dostępna dla uczniów, którzy się kwalifikują. Zadzwoń pod numer 1-877-987-HAIR (4247) lub wypełnij formularz, aby zaplanować wycieczkę szkolną!

Udostępnij: