• kontakt@mojastrona.pl

Co jest potrzebne w dobrym salonie fryzjerskim?

Co jest potrzebne w dobrym salonie fryzjerskim?

Otwierając salon fryzjerski musimy wcześniej przewidzieć co nam będzie potrzebne do pracy i na co klient zwróci uwagę podczas wizyty u nas. Zawsze pierwsze wrażenie robi wygląd salonu, kolorystyka ścian, lada recepcyjna, fotele, lustra, a dopiero na końcu sprzęt fryzjerski i marka kosmetyków jakie się używa. Ważnym tematem jest też charakter i temperament osób jakie są zatrudnione w salonie, ponieważ wszystko może stracić na uroku jeśli nie będzie miłej atmosfery.

Jak wiec wyposażyć salon fryzjerski tak, by był funkcjonalny, a równocześnie miły dla oka?

Klient zawsze zwróci uwagę na to jak wygląda salon, nie łudźmy się nawet że jest inaczej. Trzeba więc zadbać o estetykę wnętrza, jeśli sami nie potrafimy stworzyć ciekawego i przytulnego wnętrza, poprośmy o pomoc dekoratora. Wszystko powinno być najwyższej jakości, tak by rozpieścić klienta już od progu pozytywnym wizerunkiem. Lista najważniejszych sprzętów fryzjerskich jest dosyć długa. Jest na niej przede wszystkim dobry fotel dla klientów i tutaj nie oszczędzajmy, ponieważ zdarza się, że zabiegi fryzjerskie trwają kilka godzin, a dyskomfort siedzenia znacznie wpłynie na ocenę efektów naszej pracy.

Pozostałe sprzęty fryzjerskie 

to myjnie fryzjerskie, hokery, konsolety, kanapa dla osób oczekujących, witryny, wózki na różnego rodzaju drobne sprzęty i kosmetyki, podnóżki oraz wieszaki na ubrania klientów. Obok kanapy umieśćmy stolik z prasą, która umili klientom oczekiwanie na kolejne etapy zabiegów fryzjerskich. W salonie fryzjerskim nie można oszczędzać na sprzęcie, z bardzo prostego względu – będzie on używany codziennie po kilka lub kilkanaście razy.

Postarajmy się o dobrego rodzaju suszarki, prostownice, lokówki, maszynki do strzyżenia, falownice, suszarki hełmowe, a także sauny, nawilżacze i infrazony – klimazony. Jednym z najważniejszych sprzętów są oczywiście nożyczki do włosów, najlepszej jakości, ale nie zapominajmy też o degażówkach do cieniowania. Muszą być tez różnej wielkości szczotki do modelowania, grzebienie oraz brzytwy fryzjerskie.

Do wyczarowania różnorodnych fryzur będą potrzebne też wałki, papiloty, klipsy, spinki, pędzle i przybory do farbowania, peleryny różnej wielkości oraz czepek do pasemek. Oprócz tych sprzętów zwróćmy również uwagę na jakość kosmetyków których używamy oraz ich cenę. Dobrze jest kupić od razu w większych ilościach produkty których używamy po kilka razy w ciągu dnia.

Pamiętajmy nie tylko o szamponach i odżywkach, ale też o żelach, lakierach, utrwalaczach, brylantynie i gumie do włosów.

Udostępnij: