• kontakt@mojastrona.pl

Jak stosować kredę do włosów?

Jak stosować kredę do włosów?

Szalone kolory włosów są teraz bardzo modne! Wystarczy spojrzeć na niebieskiego boba Katy Perry lub fioletowe upięcie Kelly Osbourne na rozdaniu Oscarów. Nie musisz jednak od razu farbować całej głowy na jaskrawy kolor. Istnieje o wiele bardziej subtelny i mniej trwały sposób na uzyskanie takiego wyglądu. Nazywa się to kredowaniem włosów i jest niezwykle proste do wykonania!

W tym przypadku, używasz miękkiej, pastelowej kredy do farbowania końcówek włosów. Najlepiej wygląda to w przypadku, gdy na włosach rozrzucone są dwa lub trzy ciekawe kolory. Kredowanie włosów najlepiej sprawdza się na włosach blond. Sprawdzi się także na ciemniejszych włosach, ale kolor będzie o wiele bardziej subtelny.

Oto czego będziesz potrzebować:

Miękka kreda pastelowa (NIE UŻYWAJ pasteli olejnych. plamią wszystko!) Ręcznik Rękawiczki Butelka ze sprayem wypełniona wodą Lokówka lub prostownica.

Oto jak to zrobić:

1.) Załóż pelerynę lub ręcznik na ramiona, tak aby kreda nie dostała się na twoją górę.

2.) Weź kosmyk włosów i zwilż końcówki butelką ze sprayem.

3.) Rub kredę na koniec włosów. Zastosuj go w ruchu w dół, więc nie uszkodzić włosy.

4.) Poczekaj, aż włosy wyschną, a następnie przejdź nad każdym pasmem koloru za pomocą lokówki lub prostownicy, aby ustawić kolor we włosach.

Kolor będzie trwać kilka dni. Staraj się nie szczotkować włosów zbyt wiele, ponieważ kreda zejdzie i dostać wszędzie. Kreda wysuszy również Twoje włosy, dlatego po jej zmyciu zastosuj odżywkę.

Możesz obejrzeć film instruktażowy tutaj:

Co sądzisz o kredowaniu włosów? Spróbowałabyś? Jak myślisz, na jakie okazje mogłabyś założyć ten look? Daj nam znać, co o tym myślisz, komentując poniżej!

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz