• kontakt@mojastrona.pl

Generator etykiet żywieniowych

Generator etykiet żywieniowych

Na większości opakowań produktów spożywczych znajduje się etykieta, która wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Jest ona bardzo popularna na całym świecie i zawiera informacje o wartościach odżywczych, takich jak kalorie i składniki odżywcze. Są one tworzone przez firmy produkujące żywność.

 

Czy wiesz, że wszystko, co jest gotowane i pakowane, musi zawierać niezbędne informacje dla konsumenta? Dlatego też w tym artykule wyjaśnimy, jak stworzyć generator etykiet żywieniowych i gdzie go znaleźć.

Co zawiera etykieta wartości odżywczej?

Zwykle zawiera on informacje regulowane przepisami, takie jak: tabela wartości odżywczych i lista składników specyficznych dla danego obszaru geograficznego. Pierwszy z nich pokazuje kalorie, liczbę głównych składników odżywczych, a także % wartości dziennej.

Etykiety te otrzymują również kod kreskowy, którego wielkość może być różna w zależności od opakowania lub pojemnika. Są one białe i czarne, choć niektóre marki odważyły się zaprojektować je inaczej, aby przyciągnąć większą uwagę.

Następnie są onedrukowane na kleju (typu kalkomania) za pomocą profesjonalnych drukarek o dużej prędkości. Są one produkowane w ilościach pozwalających zaspokoić wysoki popyt konsumentów kupujących dany produkt.

Dane, które należy uwzględnić w generatorze etykiet żywieniowych

 1. Wielkość porcji

 2. Porcje w opakowaniu

 3. Białko

 4. Kalorie z tłuszczu

 5. Tłuszcz ogółem, tłuszcze nasycone

 6. Cholesterol

 7. Sód

 8. Potas

 9. Węglowodany ogółem

 10. Błonnik pokarmowy

 11. Cukry

 12. Alkohole cukrowe

Inne ważne informacje, na które należy zwrócić uwagę, to specjalne warunki przechowywania i stosowania żywności po jej otwarciu, aby zachować ją w dobrym stanie, a także termin przydatności do spożycia. Wszystko musi być wyjaśnione w sposób jasny i czytelny, nie może być wymazywalne. Oczywiście nikt nie lubi jeść czegoś, co jest przeterminowane. Im świeższe jest jedzenie, tym lepiej.

W każdym produkcie można znaleźć cechy, które pomogą podjąć decyzję o jego zakupie, ponieważ musi on spełniać potrzeby użytkownika.

Jak stworzyć generator etykiet żywieniowych

Istnieje kilka internetowych programów żywieniowych, które umożliwiają stworzenie etykiety według szablonu, zgodnie z wymaganiami użytkownika. Łączy w sobie projektowanie, śledzenie i automatyzację druku. Niektóre z nich mają plany płatności do wyboru, w zależności od budżetu producenta. Istnieje więc niezawodny i bezpieczny sposób, aby go nie wdrażać.

Podsumowując, można stwierdzić, że każdy przedsiębiorca z branży gastronomicznej, który przygotowuje żywność do pakowania próżniowego, powinien posiadać generator etykiet żywieniowych jako część swojego wyposażenia. To wyjaśnia częstym konsumentom i sprzymierzeńcom ich produktów wszystkie ich właściwości. Dla zdrowego odżywiania i odpowiednie dla każdej diety, w szczególności.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz