• kontakt@mojastrona.pl

Czym jest kinezjologia i jak może poprawić Twoje zdrowie?

Czym jest kinezjologia i jak może poprawić Twoje zdrowie?

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. Czym jest kinezjologia i jak ...

Kinezjologia to naturalna terapia, która uważa, że umysł i ciało są ze sobą skorelowane.

Termin kinezjologia pochodzi od greckiego "kinesis", co oznacza ruch i może być zdefiniowany jako badanie ruchu. Ta gałąź badań została zapoczątkowana przez dr George Goodheart, który był kręgarzem, ale później włączył techniki tradycyjnej medycyny chińskiej, w tym akupunktury, aby ustanowić model choroby jako zaburzenia przepływu energii w organizmie, a nie jednostki fizycznej.

Spis treści.

 1. Kiedy i dlaczego warto stosować kinezjologię?
 2. Do czego wykorzystywana jest kinezjologia?
 3. Jakie terapie są stosowane?
 4. Poprawki do systemów.
 5. Odżywianie i dieta.
 6. Leki energetyczne.

Kinezjologia ocenia stan zdrowia badając biofeedback mięśni. Podstawową zasadą kinezjologii stosowanej jest to, że stres obciążający całe ciało może objawiać się obiektywnie jako osłabienie pojedynczego mięśnia.

Kiedy i dlaczego warto stosować kinezjologię?

Czy czujesz się źle, ale wizyty u lekarza, a nawet badania krwi nie są jednoznaczne? Masz uporczywy problem, ale ciągle słyszysz, że "nic się nie dzieje" lub "nie wiemy, co jest nie tak".

Kinezjolog może pomóc Ci dowiedzieć się, co jest nie tak, dać Twojemu ciału narzędzia, których potrzebuje, aby znów dobrze funkcjonować, a następnie utrzymać dobre zdrowie.

Kinezjologia wykorzystuje proste, bezpieczne i dokładne procedury testowania mięśni w celu znalezienia obszarów problemowych. Pomaga dotrzeć do pierwotnej przyczyny, a nie tylko leczy objawy problemu. Kinezjologia wykorzystuje specjalistyczny masaż limfatyczny, odżywianie, odruchy energetyczne (za pomocą delikatnej akupresury) i uwalnianie emocjonalne, w celu holistycznego zrównoważenia.

Kinezjologia jest odpowiedzią na utrzymanie ciała w równowadze, zdolnego do radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Wyzywając mięśnie w określonych pozycjach, wykwalifikowany kinezjolog dotrze do źródła problemu i będzie w stanie go rozwiązać. Niektóre problemy są łatwe do rozwiązania, inne są bardziej skomplikowane i zajmują więcej czasu, zwykle związanego z długością czasu, w którym dana osoba ma problem. Kinezjologia leczy przyczyny, a nie objawy.

Testy kinezjologiczne nie diagnozują choroby. Testy mięśniowe pozwalają na analizę, która wykrywa zaburzenia równowagi funkcjonalnej. Drobne nierówności, gdy nie są korygowane, kumulują się i powodują kompensacje. Kompensacje komplikują się wzajemnie, prowadzą do zmian funkcjonalnych i powodują objawy dyskomfortu, bólu czy reakcji alergicznych. Jeśli te ostrzeżenia zostaną zignorowane, może nastąpić choroba.

Do czego wykorzystywana jest kinezjologia?

 • Ból
 • Stres i zamieszanie
 • Tendencje depresyjne
 • Zaburzenia trawienia
 • Zmęczenie i znużenie
 • Problemy z plecami
 • Trudności w nauce
 • Problemy z oddychaniem
 • Zaburzenia nerwowe
 • Wrażliwość na żywność i reakcje na nią
 • Urazy sportowe
 • Rozwój osobisty i poprawa stylu życia
 • Ogólne samopoczucie

Kinezjologia interweniuje, gdy mamy uraz, traumę emocjonalną, stres żywieniowy lub inny nierozwiązany stres, który zakłóca przepływ energii i wpływa na całe ciało. Dokładna natura blokady w przepływie energii może być jasno określona poprzez "testowanie mięśni". Masaż akupresurowy, lekki dotyk i inne proste umiejętności korekcyjne są wykorzystywane do przywrócenia "równowagi" mięśni, co ma wpływ na przepływ całkowitej energii ciała.

To równoważenie energii, które jest celem kinezjologii, może wiązać się z leczeniem jednego lub więcej z wymienionych już czynników stresu: identyfikacją braku lub nadmiaru substancji odżywczych, eliminacją negatywnego komponentu emocjonalnego, łagodzeniem bólu, stymulowaniem integracji grup mięśniowych lub poprawą zdolności umysłowych i koordynacji fizycznej.

Jakie terapie są stosowane?

Kinezjologia wykorzystuje szeroki zakres naturalnych terapii i modalności w celu przywrócenia zdrowia i dobrego samopoczucia. Do niektórych z nich należą:

 • Metody kinesiopatyczne
 • Punkty akupunktury
 • Medycyna homeopatyczna
 • Esencje kwiatowe i inne esencje
 • Wsparcie żywieniowe
 • Aromaterapia i wiele innych technik medycyny komplementarnej i naturalnej.

Korekty systemu

Testy mięśniowe stosowane przez kinezjologów nie mierzą czystej siły fizycznej, jaką może wytworzyć mięsień, ale to, jak układ nerwowy kontroluje funkcje mięśni.

W ciele znajduje się ponad dwieście kości połączonych z setkami mięśni. Wszystkie one muszą funkcjonować prawidłowo, aby umożliwić dobre dostarczanie impulsów nerwowych, limfy i krwi w całym organizmie. Delikatne korekty i wyrównanie tych systemów mogą być stosowane w celu zrównoważenia fizycznej struktury ciała.

Monitoring mięśni służy do oceny tego, co funkcjonuje nieprawidłowo. Może to być na przykład problem z układem nerwowym, drenażem limfatycznym, zaopatrzeniem naczyniowym mięśnia lub narządu, nadmiar lub niedobór składników odżywczych, problem z mechanizmem krzyżowo-czaszkowym, brak równowagi w systemie meridianów lub szereg innych problemów. Badanie poszczególnych mięśni i określenie, co wpływa na fizjologiczne funkcjonowanie organizmu, pozwala dokładniej ustalić, co się dzieje. Następnie do stwierdzonych problemów stosuje się różne metody leczenia.

Kinezjologia zapożycza się z wielu różnych dyscyplin i poprzez wykorzystanie naukowych i dokładnych testów mięśniowych, oprócz wiedzy praktyka, pomaga skierować uwagę dokładnie tam, gdzie pacjent jej potrzebuje. Pomaga ciału być w lepszej pozycji do uzdrowienia się lub osiągnięcia konkretnego celu poprzez harmonizację jego energii.

Odżywianie i dieta

Te dwa elementy odgrywają ważną rolę w zdrowiu i dobrym samopoczuciu, dając nam energię i witalność, a także - gdy są prawidłowo stosowane - zapewniając naszemu organizmowi wrodzoną zdolność uzdrawiania.

Kinezjologia może ocenić stan odżywienia danej osoby, w tym nietolerancje pokarmowe, niedobory witamin i minerałów oraz inne wrażliwości chemiczne. Krótko mówiąc, jesteśmy tym, co jemy i jak wykorzystujemy nasze odżywianie. Kinezjologia może pomóc określić, co działa najlepiej dla każdej osoby.

Leki energetyczne

Istnieje wiele odmian esencji łagodzących stres i leczniczych, w tym z drzew i kwiatów, np. kwiaty Bacha, kwiaty australijskiego buszu, esencje żywe itp. Rośliny i zioła są, jak wszystko inne w stworzeniu, energią. Jak to jest dobrze udokumentowane np. w przypadku remediów kwiatowych Bacha, możliwe jest wykorzystanie ich indywidualnych wzorców wibracyjnych dla harmonii i dobrego samopoczucia.

Dodatkowo można zastosować preparaty homeopatyczne i sole tkankowe. Są to wszystkie środki równoważące energię, które są specjalnie testowane zgodnie z fizjologią i unikalnymi objawami danej osoby. Środki te stymulują i/lub równoważą unikalne zdolności lecznicze organizmu.

Homeopatia to system medycyny, który opiera się na prawach naturalnych, które istniały zawsze, ale zostały odkryte, zrozumiane i zastosowane terapeutycznie dopiero około 200 lat temu. Leki homeopatyczne przygotowywane są z substancji pochodzenia pochodzącego z trzech królestw przyrody, roślinnego, mineralnego i zwierzęcego, a także z królestwa energii, gdzie leki powstały np. z różnych form promieniowania.

Subtelna równowaga energetyczna

Każdy człowiek posiada subtelne centra energetyczne i meridiany, które przepływają po ciele i które, gdy są zablokowane, powodują uczucie upośledzenia i dyskomfortu.

Kinezjologia może również wykryć zakłócenia w czakrach i aurze oraz skorygować je, osiągając równowagę, zdrowie i dobre samopoczucie.

Powiązane artykuły:

1) Jak przeprowadzić wywiad lekarski?

2. Wszystko o receptach

3. Pro's i con's posiadania oprogramowania dla swojego centrum kinezjologii lub fizjoterapii.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz