• kontakt@mojastrona.pl

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o transplantacji włosów

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o transplantacji włosów

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Wszystko, co chcieliście wiedzieć o ...

Wraz z pojawieniem się postępu technologicznego, specjalizacją coraz większej liczby zespołów medycznych oraz osiągniętymi w ostatnich latach wskaźnikami sukcesu, operacje przeszczepu włosów stały się popularne na całym świecie.

Coraz więcej osób jest zainteresowanych odzyskaniem dawnego wizerunku i cieszeniem się włosami, które z czasem utraciły.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, w którym chirurg plastyczny lub dermatolog usuwa włosy i przenosi je na łyse miejsce na głowie. Ogólnie rzecz biorąc, chirurg pobiera włosy z tyłu lub z boku głowy do przodu lub na szczycie głowy.

W celu uzyskania pęcherzyków do przeszczepu stosuje się dwie główne techniki: FUSS i FUE.

Technika przeszczepu włosów metodą paskową lub FUSS (Follicular Unit Strip Surgery)

Polega ona na pobraniu paska skóry z tyłu głowy, gdzie znajdują się żywe mieszki włosowe i przeszczepieniu ich w pożądane miejsce.

Chirurg użyje skalpela do wycięcia paska skóry ze skóry głowy z tyłu głowy. Nacięcie ma zwykle kilka centymetrów długości. Następnie chirurg dzieli usunięty pasek skóry głowy na małe fragmenty za pomocą soczewki powiększającej i ostrego skalpela chirurgicznego. Po wszczepieniu, sekcje te pomogą osiągnąć naturalnie wyglądający wzrost włosów. Ranę zamyka się szwami. Osoby mogą wrócić do pracy w ciągu kilku dni.

Mikroprzeszczepy lub technika FUE

Technika FUE (Follicular Unit Extraction) polega na pobraniu żywych mieszków włosowych jeden po drugim za pomocą okrągłego mikroskalpela i przeszczepieniu ich w pożądane miejsce.

Chirurg wykonuje małe otwory za pomocą mikroskalpela w obszarze skóry głowy otrzymującej przeszczep włosów i delikatnie umieszcza każdy włos w tych otworach.

Podczas jednej sesji zabiegowej chirurg może przeszczepić setki, a nawet tysiące mieszków włosowych.

Osoba może potrzebować od trzech do czterech sesji, aby osiągnąć pożądaną linię włosów. Sesje wykonywane są w odstępie kilku miesięcy, aby każdy przeszczep mógł się w pełni zagoić.

Kto może skorzystać z przeszczepu włosów?

Każdy, kto otrzyma przeszczep włosów, może poprawić swój wygląd i pewność siebie. Dobrymi kandydatami do przeszczepu włosów są:

  • Mężczyźni z łysieniem plackowatym
  • Kobiety z bardzo przerzedzonymi włosami
  • Każdy, kto stracił włosy w wyniku oparzenia skóry głowy lub urazu.

Przeszczep włosów nie jest dobrym rozwiązaniem dla:

  • Kobiety z uogólnionym wzorem utraty włosów na całej skórze głowy.
  • Ludzie, którzy nie mają wystarczająco dużo obszarów "dawców", aby usunąć włosy do przeszczepu.
  • Ludzie, którzy tworzą blizny keloidowe (grube, włókniste blizny) po urazie lub operacji.
  • Osoby, których utrata włosów spowodowana jest lekami, takimi jak chemioterapia.

Genetyka jest główną przyczyną wypadania włosów. Pozostałe przypadki są spowodowane różnymi czynnikami, w tym: dietą, stresem, chorobą, brakiem równowagi hormonalnej i lekami.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej procedury medycznej nie zapomnij zostawić ich w sekcji komentarzy. Z niecierpliwością czekamy na Twoją opinię.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz