• kontakt@mojastrona.pl

15 słynnych męskich wąsów, które z łatwością odtworzysz w swoim salonie fryzjerskim

15 słynnych męskich wąsów, które z łatwością odtworzysz w swoim salonie fryzjerskim

Oferując usługę, musimy znać wszystkie trendy, zarówno te aktualne, jak i te, które mogą stopniowo powracać do mody. Jeśli jesteś właścicielem zakładu fryzjerskiego, powinieneś znać style, które w swoim czasie wyznaczały trendy. W związku z tym w tym artykule opowiemy Ci o 15 słynnych męskich wąsach, które były kultowe w przeszłości i które powinieneś wziąć pod uwagę, proponując je w swoim salonie fryzjerskim.

 

Wąsykażdego mężczyzny są wyjątkowe, a bohaterowie, których przedstawimy poniżej, uczynili ze swoich wąsów fundamentalny element swojego wizerunku i śladu, jaki pozostawili w kulturze. Od wielkich gwiazd filmowych, piosenkarzy, a nawet prezydentów - zobaczysz najbardziej kultowe wąsy, które od razu rozpoznasz.

Tom Selleck

Ten wspaniały amerykański aktor, powszechnie znany z roli w serialu Przyjaciele, ma wyjątkowe wąsy, które towarzyszą mu od początku kariery. Ten styl charakteryzuje się dość czystym cięciem, ale o naturalnym wyglądzie. Są to średnio krótkie wąsy, sięgające tuż za kącik ust.

 

Charlie Chaplin

Chaplin jest osobą najbardziej znaną ze swoich słynnych wąsów- ta legenda kina niemego wyróżniała się spośród wielu innych profesjonalistów dzięki swojemu ikonicznemu stylowi. Wąsy Chaplina są dość krótkie, zarówno pod względem długości, jak i szerokości, ale są gęste i charakterystycznie ciemne. Jest to nieco odważny styl, ale łatwy do odtworzenia przez każdego zainteresowanego klienta.

 

Friedrich Nietzsche

Nietzsche jest pamiętany ze względu na swój wkład w rozwój filozofii i charakterystyczne wąsy. Jest to idealna fryzura dla klientów, którzy mają trudności z zapuszczeniem wąsów, ponieważ wyjątkowym atutem jest ich długość , zarówno szerokość, jak i długość, a także lekko niechlujny wygląd. Klientom, którzy szukają klasycznego, ale niezbyt formalnego wyglądu, można polecić wąsy w stylu Nietzschego.

 

Salvatore Dali

Salvador Dalí jest znany ze swoich ekscentrycznych zachowań, zarówno w sztuce, jak i w życiu prywatnym. Jego słynne wąsy są bardzo rozpoznawalne. Jeżeli chcesz ją odtworzyć, wystarczy, że ułożysz bardzo cienką, ale długą fryzurę i utrwalisz ją za pomocą żelu do włosów.

 

Freddie Mercury

Główny wokalista zespołu Queen miał słynne wąsy i są one idealne dla klientów poszukujących stylu bardziej pasującego do klasycznego kina. Wąsy są cienkie i krótkie w stosunku do wzrostu, sięgają nieco powyżej ust. Jest to dobry wybór dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z wąsami.

 

Albert Einstein

Tej ikonie fizyki nie brakowało stylu. Charakterystyczne wąsy Einsteina były charakterystyczne dla jego beztroskiego, a czasem nawet niechlujnego stylu. Miała niewielką długość, ale zakrywała większą część ust i była gruba. Jest to dobry wybór dla starszych klientów, którzy chcą odświeżyć swój wizerunek.

 

Theodore Roosevelt

Roosevelt zostanie zapamiętany za wielkie czyny, jakich dokonał jako prezydent Stanów Zjednoczonych, ale nie możemy pominąć wyjątkowości jego wąsów. Jest to dość obszerny i długi styl nadjeziorny, charakterystyczny dla początku ubiegłego wieku. Ten styl polecamy klientom, którzy szukają bardziej klasycznego wyglądu.

 

Burt Reynolds

 

Wąsy Burta Reynoldsa są tak samo kultowe jak jego hollywoodzkie role. Ma klasyczny styl filmów z lat 70. Są to bardzo czysto przycięte, krótkie wą sy, których koniec sięga tuż za krawędź ust. Jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, polecając komuś tę fryzurę, jest to, że należy ją stale pielęgnować i przycinać, w przeciwnym razie może stracić swój kształt.

 

John Waters

 

John Water jest znanym amerykańskim reżyserem i podobnie jak Dali ma wyjątkowe i ekscentryczne wąsy, które urzekają jego osobowość. Jest to krótka i bardzo cienka fryzura, dobra dla klientów, którzy chcą mieć wąsy, ale nie mają tyle włosów, ile by chcieli.

 

Sean Connery

Sean Connery, znany z roli Jamesa Bonda w latach 60., miał jedne z najsłynniejszych wąsów w kinie. Stał się on częścią jego osobistego wizerunku od lat 80. aż do śmierci. Jest to inny styl, ponieważ jest długi po bokach, ale nie dotyka ust. Ma niedbałą cechę, która go wyróżnia. Jest to dobra alternatywa dla klientów, którzy chcą wyglądać nieco bardziej dojrzale.

 

Orlando Bloom

 

Orlando Bloom wielokrotnie podbijał serca Hollywood, a dzięki występom w takich megaprodukcjach jak "Władca Pierścieni" czy "Piraci z Karaibów" odcisnął swoje piętno na przemyśle filmowym. W związku z artystycznym i cyganeryjnym stylem Bloom nosił przez pewien czas bardzo pochlebne wąsy, trochę niechlujne i cienkie. Miał też lekką brodę, ale tylko w okolicach podbródka. Jest to dobre rozwiązanie dla klientów, którzy chcą mieć wąsy i jednocześnie wyglądać młodo.

 

Samuel L. Jackson

Wąsy Samuela L. Jacksona w filmie Pulp Fiction są niemal tak sławne jak sam film. Jest to bardzo cienka, ale wydłużona fry zura sięgająca brody, która nadaje mu wyjątkowy wygląd twardziela. Jest to dobry styl dla klientek, które chcą podkreślić swoje rysy, ponieważ skupia dużą uwagę na podbródku i kościach policzkowych.

 

Borat

 

Wąsy bohatera Sachy Barona Cohena nie pozostawiają wątpliwości. Jest to bardzo klasyczna fryzura, długa z przodu i sięgająca kącików ust po bokach. Jest to dobry wybór dla klientek z dużą ilością włosów, ponieważ to, co czyni ją tak wyjątkową, to jej objętość.

 

Hulk Hogan

 

Ta wspaniała postać z lat 80. jest znana ze swojej kariery wrestlingowej, ale także z wyjątkowości swoich słynnych wąsów. Wydłużona, blond fry zura to świetny sposób na wyróżnienie się wśród szerokiej publiczności. Jeśli masz odważnego klienta, który chce się wyróżnić swoim wizerunkiem, nie wahaj się zaproponować tego stylu.

 

Książę

Styl Prince'a czynił go wyjątkowym, od stroju do prezentacji po długie, cienkie wąsy. Mimo że jego wąsy zmieniały się w trakcie kariery, styl pozostał niezmieniony. Jest to dobra alternatywa dla klientów o cienkich, wydłużonych twarzach, którzy chcą stworzyć coś wyjątkowego w swoim stylu.

Po tych wszystkich różnych typach wąsów męskich masz zapewne tysiące pomysłów, które możesz zaproponować swoim klientom. Najważniejszą rzeczą w prowadzeniu biznesu związanego z modą lub urodą jest znajomość nowych trendów i tego, co było kiedyś popularne. W ten sposób będziesz przygotowany na wypadek, gdyby znów stały się modne.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz