• kontakt@mojastrona.pl

Jak dbać o dredy swoich klientów

Jak dbać o dredy swoich klientów

Wiesz, jak obcinać i farbować włosy oraz jak kopiować najnowsze fryzury. Znasz nawet naukę o różnych typach włosów. Ale czy wiesz, jak dbać o dredów swoich klientów?

Dredy nie są nową fryzurą, ale możesz nie mieć okazji zajmować się nimi zbyt często. To może się jednak zmienić, ponieważ w ostatnich latach dredy zyskały na popularności. I nie są już tylko jamajskimi rastafarianami. Może dlatego, że są tak mało konserwatywne i nie wymagają codziennego mycia i stylizacji. A może to tylko odważne stwierdzenie.

Bez względu na to, z jakiego powodu Twoi klienci ich kochają, jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z dreszczykami, lub jeśli minęło trochę czasu i potrzebujesz odświeżenia, ten prosty przewodnik da Ci to, co musisz wiedzieć.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, strachy trzeba czyścić i pielęgnować. Brudne lęki nie będą się tak łatwo "blokować" na miejscu i w końcu wypłukają się i stracą swój kształt. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać w czystości dredy Twojego klienta:

Suszenie dredy wymaga kilku dodatkowych kroków w porównaniu ze zwykłymi włosami. Zacznij od wyciśnięcia wody z dredy, od nasady aż po końcówki. Do suszenia możesz użyć ręcznika, ale powinien to być mikrofibra. Mikrowłókna powodują mniejsze tarcie i nie pozostawiają po sobie kłaczków, które mogłyby zaplątać się w dredy.

Możesz również użyć suszarki do włosów, ale utrzymuj niskie ustawienia prędkości i ciepła. Możesz też użyć suszarki do maski, która rozprasza ciepło. Twój klient nosi maskę, która jest przymocowana do suszarki za pomocą węża.

Jeśli Twoja klientka ma nadmiernie suchą skórę głowy, odżywka może jej pomóc. Po prostu wmasuj trochę w skórę głowy przed płukaniem. Aloes i wosk są również dobrymi środkami nawilżającymi i mogą pomóc w utrzymaniu napiętej skóry głowy.

Ale jest szansa, że jeśli klient z lękami wybiera się do salonu, to jest to zabieg nawilżający z użyciem pary wodnej. Dzięki temu odżywka penetruje skórki włosów za pomocą pary wodnej. Jest to super nawilżające dla skóry głowy i włosów, i musi być wykonywane tylko co trzy lub cztery miesiące.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz