• kontakt@mojastrona.pl

3 rodzaje rozjaśniania włosów w zależności od intensywności i rezultatów

3 rodzaje rozjaśniania włosów w zależności od intensywności i rezultatów

Rozjaśnianie to skomplikowany proces, w którym włosy klientki , jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo, mogą ucierpieć z powodu poważnych konsekwencji. Dlatego praktyka i wiedza na temat różnych rodzajów wybielania jest niezbędna, aby zaoferować klientom kompleksową usługę, której będą mogli zaufać.

 

Bycie ekspertem wymaga dużej praktyki, ale także dużej wiedzy. Dlatego w tym artykule powiemy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o rodzajach i technikach wybielania zębów.

Rodzaje wybielania dzieli się ze względu na intensywność stosowanego produktu i oczekiwany efekt końcowy. Zależy to od ilości substancji chemicznych obecnych w stosowanej mieszaninie.

Rodzaje rozjaśniania włosów

Istnieją trzy rodzaje wybielania w zależności od ich intensywności i dzielą się one na:

  • Silne wybielanie: Ten typ charakteryzuje się zastosowaniem równych części chemicznego środka wybielającego i nadtlenku wodoru . Mieszanka ma rzadką konsystencję, co sprawia, że jest idealna w sytuacjach, gdy trzeba precyzyjnie rozjaśnić tylko jedną partię włosów. W przypadku tego rodzaju wybielania czas stosowania może wynosić od 45 minut do 1 godziny. W przypadku tego rodzaju wybielania nie stosuje się zazwyczaj ciepła.

  • Wybielanie średnie: w tym typiewybielania nadtlenek wodoru występuje w większej ilości niż proszek wybielający, stosunek wynosi 2:1 . Jest to bardziej płynna mieszanka i często stosuje się ją w zabiegach, które nie wymagają dużej precyzji. Jest to dobra alternatywa, gdy trzeba rozjaśnić duże ilości włosów. Zwykle towarzyszy temu jakiś sposób utrzymania ciepła, głównie zawijanie włosów w folię, co daje znacznie bardziej jednolite wykończenie włosów. Stosuje się go przez około 30 do 45 minut.

  • Delikatne wybielanie: Ta mieszanina jest znacznie bardziej płynna niż poprzednie ponieważ zawiera on około 3 jednostek nadtlenku wodoru i tylko jedną jednostkę proszku wybielającego. Daje to bardzo lekkie efekty, ale musi być połączone z ogrzewaniem. Zaleca się zawinięcie włosów w folię i równomierne zastosowanie ciepła na całej długości włosów przez maksymalnie 25 minut.

Niezależnie od rodzaju rozjaśniania zastosowanego u klienta, po zabiegu należy nawilżyć włosy, aby zapewnić im zdrowie. Teraz, gdy znasz już różne mieszanki, które można stosować z wybielaczem, nadszedł czas, aby poznać inne techniki, które można zastosować.

Inne techniki rozjaśniania włosów

Różowe złoto

Wszyscy widzieliśmy osoby o blond włosach z różowymi pasemkami. Technika ta znana jest pod nazwą rose gold. Polega ona na nałożeniu bardzo jasnego podkładu i zastosowaniu różowych pasemek lub różowego rozświetlacza, aby nadać jej szczególny charakter. Aby to osiągnąć, można użyć średniego rozjaśniacza na włosach, a następnie mocnego rozjaśniacza do wykonania pasemek.

Kolory pastelowe

Bardzo modne i wyjątkowe kolory pastelowe są dobrą alternatywą dla osób odważnych i wesołych. Podstawą są rozjaśnione włosy, na które można nałożyć fantazyjne farby kolorowe. Możesz również zastosować te odcienie w postaci pasemek lub gradientów w niektórych partiach włosów. W tym celu zalecamy użycie średniego lub silnego wybielacza.

Platinum

Platynowe lub białe włosy można uzyskać stosując wiele różnych technik. etapy wybielania. Zaleca się, aby osiągnąć ten kolor po kilku sesjach i dużej ilości nawilżenia.

Kiedy Twoje włosy będą już bardzo jasnym blondem, możesz użyć lekkiego rozjaśniacza i kilku odcieni, aby uzyskać ten wyjątkowy srebrny ton.

Znasz już specyfikę każdego rodzaju wybielania i różne techniki, które można stosować w przypadku każdego z nich. Pamiętaj, że sesje rozjaśniania należy koniecznie oddzielać od siebie o co najmniej jeden miesiąc i zawsze łączyć je z głębokim nawilżaniem, aby włosy klientki były miękkie i zdrowe.

Wybielanie to świetny sposób na zmianę wizerunku, ale należy zawsze brać pod uwagę możliwe konsekwencje tego procesu. Teraz nadszedł czas, aby zacząć ćwiczyć na klientkach, które są gotowe na radykalną zmianę stylu i zacząć planować kolejne sesje wybielania.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz