• kontakt@mojastrona.pl

8 najlepszych porad dla mężczyzn dotyczących pielęgnacji włosów zimą

8 najlepszych porad dla mężczyzn dotyczących pielęgnacji włosów zimą

Prawdopodobnie wiesz, że zimowa pogoda może być surowa dla Twojej skóry, ale czy wiesz, że może być równie surowa dla Twoich włosów? Suche powietrze odbiera wilgoć Twojej skórze, w tym skórze głowy. Może to powodować łuszczenie się skóry, a czasami także swędzenie. Może także sprawić, że Twoje włosy staną się łamliwe i puszące się. Jak więc możesz zwalczyć zimowy smutek włosów? Włącz te osiem wskazówek do swojej sezonowej rutyny pielęgnacji włosów:

Najłatwiejszą rzeczą do zrobienia jest schowanie włosów pod czapką, prawda? Może i jest to łatwe, ale w rzeczywistości może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ciasne czapki, które zakładasz i zdejmujesz przez cały dzień, powodują tarcie i obciążenie włosów. Ma to wpływ na ogólny stan i wygląd Twoich włosów.

Nie ma to jak gorący prysznic w zimny dzień, ale uważaj, by nie podkręcić zbytnio temperatury. Gorąca woda może wysuszyć Twoją skórę i włosy. Zimą powinnaś również ograniczyć używanie narzędzi do stylizacji włosów, w tym suszarki. Jeżeli musisz jej użyć, najpierw nałóż na włosy produkt termoochronny.

Jest to dobra zasada na każdą porę roku. Jeżeli nie masz bardzo tłustej skóry głowy, powinnaś myć włosy co drugi dzień, aby utrzymać je odżywione naturalnymi olejkami. Zimą, włosy mogą wysychać jeszcze szybciej, jeżeli będziesz je myć codziennie.

Sprawdź również: Maszynki regulowane - a cóż to za mechanizm?

Jeżeli Twoje włosy są podatne na przesuszenie lub jeżeli połączenie ciepła i czapek już im zaszkodziło, użyj dwa razy większej ilości odżywki, aby zwiększyć ich nawilżenie. Możesz też naoliwić skórę głowy. Wmasowuj olej kokosowy lub oliwę z oliwek w skórę głowy przez 20 minut, a następnie umyj ją szamponem.

Chłodna pogoda to przepis na puszenie się włosów i elektryzowanie, co może dodatkowo obciążać włosy. Aby Twoje włosy nie stały na głowie lub nie fruwały na wietrze, miej pod ręką butelkę lakieru i kilka produktów zapobiegających puszeniu się włosów.

Zaplanuj dodatkową wycieczkę lub dwie do salonu fryzjerskiego na szybkie podcięcie, aby Twoje końcówki były świeże i zdrowe. Wystawienie włosów na działanie ciepła w pomieszczeniach oraz tarcie kapturów, czapek i szalików sprawia, że Twoje włosy są bardziej podatne na rozdwajanie się końcówek w chłodne dni.

Zimowa pogoda może być równie uciążliwa dla Twojej brody, jak i dla skóry głowy. Sucha skóra i swędząca broda mogą sprawić, że pomyślisz, że czas pozbyć się zarostu. Ale poczekaj! Wystarczy odrobina dodatkowej pielęgnacji, abyś mógł zachować brodę i całe jej zimowe ciepło. Regularnie myj brodę i używaj odrobiny olejku do brody, aby ją nawilżyć. Gdy wychodzisz na zewnątrz, owiń brodę i usta szalikiem. To zatrzyma zarówno ciepło, jak i wilgoć, i zapobiegnie wysychaniu Twojej brody.

Pijesz dużo wody, kiedy jesteś w letnim słońcu, ale prawdopodobnie nie podczas chłodniejszych temperatur. Utrzymuj płyny w organizmie i jedz dużo nawilżających warzyw i owoców. Witaminy A, C i E są bardzo dobre dla Twoich włosów, podobnie jak biotyna, więc jedz produkty pełne tych składników odżywczych lub przyjmuj suplementy z posiłkami.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz