• kontakt@mojastrona.pl

9 wskazówek, jak stworzyć męską kolekcję włosów

9 wskazówek, jak stworzyć męską kolekcję włosów

Międzynarodowy dyrektor kreatywny Hob and Hob Man w Brent Cross, Akin Konizi, zebrał kilka wskazówek, jak stworzyć i wykonać sesję zdjęciową męskich włosów.

W związku z tym, że terminy rozdania nagród Modern Barber Awards i prestiżowych British Hairdressing Awards, sponsorowanych przez Schwarzkopf Professional, są już za kilka tygodni, poniżej przedstawiamy kilka szybkich porad dotyczących tworzenia kolekcji, czy to na sezon nagród, czy też jako powód do osobistej dumy.

Wskazówki Akina

  1. Zaplanuj swój moodboard zanim zaczniesz kole kcję To da Ci poczucie, motyw przewodni i historię.
  2. Przygotuj się jak szalony Nie można przesadzić z przygotowaniami do sesji zdjęciowej! Zawsze zdarzy się coś nieoczekiwanego, ale im lepiej się przygotujesz, tym mniejszy będzie stres!
  3. Bądź wierny sobie Jeśli robisz zdjęcia do wydarzenia takiego jak British Hairdressing Awards, nie rób zdjęć dla sędziów. Stwórz kolekcję, która pokaże Twoje umiejętności i pasję. Sędziowie będą patrzeć raczej na umiejętności niż na wybór czegoś, co im się osobiście podoba.
  4. Pomyśl z wyprzedzeniem Do czego będziesz wykorzystywać zdjęcia? Sesja zdjęciowa jest kosztowna, więc zdecyduj do czego będziesz używał swoich zdjęć po konkursie. Chcesz je wykorzystać w prasie, marketingu, na wystawach okiennych - pamiętaj więc o tym, kto jest Twoją publicznością. Choć chcesz pokazać swoje umiejętności jako fryzjer, musisz również zadbać o to, by były one komercyjne i nadawały się do noszenia.
  5. Wykorzystaj ekspertów wokół siebie Zespół, który wybrałeś do współpracy jest ekspertem w tym co robi, więc posłuchaj ich opinii na temat oświetlenia, czy makijażu. Skoncentruj się na włosach i pozwól im martwić się o to, co mają zrobić; nie daj się rozproszyć przez inne elementy w tym dniu. Oczywiście, daj swój komentarz i opinię, ale pozwól im zrobić swoje rzeczy w pierwszej kolejności.
  6. Postaraj się oddychać Jeśli jesteś zestresowany, będzie to widać na Twoich zdjęciach. Nie stworzysz niesamowitej pracy, do której jesteś zdolny i będziesz rozczarowany wynikami. Na sesji zdjęciowej jest mnóstwo ludzi, więc upewnij się, że każdy ma jakieś zadanie i każdy w jakiś sposób przyczynia się do jego wykonania.
  7. Znajdź swój własny styl Możesz inspirować się czyjąś pracą, ale nie kopiuj jej. Możesz zainspirować się fakturą, kształtem lub kolorem, ale wykorzystaj je, aby nadać im swój własny charakter.
  8. Zorganizuj spotkanie produkcyjne Zbierz swój zespół na poranne spotkanie, aby upewnić się, że wszyscy wiedzą, czego się od nich oczekuje. Omów moodboardy z modelkami, fotografem, wizażystą oraz wszystkimi fryzjerami i asystentami.
  9. Utrzymuj pozytywny dzień -Łatwo jest wpaść w negatywny dołek, jeśli coś nie działa. Ale cofnij się i zacznij od nowa, spójrz na to z innej perspektywy lub idź dalej.

Czytaj dalej

Sprawdź te kolekcje barbering przedstawione w najnowszym wydaniu Modern Barber dla niektórych poważnych inspiracji przed podjęciem własnej męskiej sesji zdjęciowej włosów!

Equinox Gentlemen's Refinery

Savills Barbers

Josh Grocutt

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz