• kontakt@mojastrona.pl

Jak wybrać sprzęt do zakładu fryzjerskiego

Jak wybrać sprzęt do zakładu fryzjerskiego

Założenie salonu fryzjerskiego będzie wymagać zaopatrzenia w niezbędny sprzęt. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach nie tylko fotelach i umywalkach dla klientów.

Do ważnego wyposażenia należeć będą także spinki, grzebienie czy też szczotki i suszarki do włosów.

Meble do zakładu fryzjerskiego

To bardzo istotna część wyposażenia każdego salonu. Ten wybór będzie bardzo ważny, ponieważ każdy klient ma tak naprawdę różne oczekiwania. Niektóre zabiegi będą związane między innymi z długim siedzeniem, dlatego też odpowiednia wygoda będzie bardzo ważna. Zaletą na pewno będzie możliwość regulowania wysokości, tak by dopasować poziom siedziska do wzrostu klienta.

Ważne są także lustra, które muszą zostać umieszczone przed fotelem. Na pewno ważnym elementem będzie także myjnia fryzjerska i wydaje się, że tutaj warto będzie inwestować odpowiednie środki. Klientów nie może boleć szyja po takim myciu. Dlatego najlepsze będą specjalne fotele, które są połączone z umywalką i mają odpowiednio profilowane miejsce, gdzie będzie znajdować się głowa osoby, która jest poddana zabiegom. Ważne będzie także stanowisko pracy dla fryzjera, tak by wszystko miał pod ręką i mógł się wygodnie poruszać wokoło klienta.

Dodatkowo warto mieć takie specjalne szafki z przyborami i akcesoriami, które są bardzo ważne. Dzięki nim nie będzie można mieć zawsze pod ręką. 

Akcesoria fryzjerskie

To oczywiste, że w salonie będą potrzebne różnorakie akcesoria. Nie ma tutaj sensu na oszczędzanie. Dobrze będzie wybierać nożyczki, brzytwy oraz inne narzędzia, które będą wykonywane ze stali nierdzewnej. Jeśli będą pokryte specjalnym preparatem będzie można je chronić przed rdzewieniem.

Warto także dodatkowo dążyć do tego, by mieć dostępne rozwiązania dzięki którym wygodne będzie zawsze dezynfekowanie takich narzędzi. Ma to istotne znaczenie i powinno być brane pod uwagę. Zawsze warto mieć pod ręką spinki, które umożliwią nam wykonywanie konkretnych fryzur. To ważny element, dlatego trzeba na niego zwracać uwagę również na to jak mocne będą te spinki. To ważne, by dzięki nim wygodnie dało się rozdzielić włosy w trakcie strzyżenia. Oprócz tego konieczne są grzebienie i szczotki różnego rodzaju. W czasie ich wyboru należy sprawdzać czy nie ma tam ostrych końcówek, które mogą klienta skaleczyć.

Przy wyborze suszarek dobrze będzie kierować się mocą, ponieważ to najlepszy wyznacznik jakości.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz