• kontakt@mojastrona.pl

Małe przedsiębiorstwa mają otrzymać płatności z tytułu ubezpieczenia COVID-19

Małe przedsiębiorstwa mają otrzymać płatności z tytułu ubezpieczenia COVID-19

Sąd Najwyższy orzekł, że małe firmy otrzymają od swoich ubezpieczycieli wypłaty z tytułu polis ubezpieczeniowych Covid-19 za przerwanie działalności.

Pierwsza blokada, która rozpoczęła się w marcu 2020 r., oznaczała, że wiele małych firm musiało zamknąć swoje podwoje, jednak wielu ubezpieczonych stwierdziło, że ich ubezpieczyciele odmówili dokonania płatności, argumentując, że w tych bezprecedensowych okolicznościach wymagane były "specjalistyczne polisy".

W rezultacie wiele babershopów i salonów fryzjerskich zostało bez grosza przy duszy, musząc ponosić koszty utraconych zarobków i płacić za koszty ogólne, podczas gdy oni byli zmuszeni do zamknięcia.

Financial Conduct Authority (FCA) wniósł sprawę do Sądu Najwyższego, a ośmiu ubezpieczycieli zgodziło się wziąć w niej udział, aby przetestować w sądzie sformułowania polisy dotyczące tego, co można uznać za uzasadnione roszczenie. Sąd przychylił się do zdania małych firm, które otrzymały odszkodowanie COVID-19 z polis ubezpieczeniowych od przerw w działalności.

Będzie to dobra wiadomość dla właścicieli salonów i posiadaczy polis, którzy sądzili, że ich polisa ubezpieczeniowa pokryje koszty związane z zakażeniem koronawirusem.

Richard Leedham, który reprezentował Hiscox Action Group powiedział BBC: "Jest to przełomowe zwycięstwo dla małej grupy przedsiębiorstw, które podjęły się ogromnego gracza ubezpieczeniowego i zostały w pełni mściwy.

"Teraz ważne jest, aby Hiscox zaakceptował wyrok Sądu Najwyższego i zaczął wypłacać odszkodowania posiadaczom polis, z których wielu jest zagrożonych upadłością" - powiedział.

Huw Evans, dyrektor generalny Association of British Insurers, również powiedział BBC: "Wszystkie ważne roszczenia zostaną rozliczone tak szybko, jak to możliwe, a w wielu przypadkach proces rozliczania roszczeń już się rozpoczął.

"Zdajemy sobie sprawę, że był to szczególnie trudny okres dla wielu małych firm i oczywiście żałujemy, że ograniczenia COVID-19 doprowadziły do sporów z niektórymi klientami" - dodał.

Dowiedz się więcej o wsparciu finansowym dostępnym dla fryzjerów podczas lockdown.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz