• kontakt@mojastrona.pl

Rząd Wielkiej Brytanii uznaje branżę fryzjerską w ramach nowego sektora Personal Care

Rząd Wielkiej Brytanii uznaje branżę fryzjerską w ramach nowego sektora Personal Care

Po niestrudzonych kampaniach naszej branży, opieka osobista została uznana przez rząd jako specyficzny sektor, co oznacza, że fryzjerstwo, w tym barbering, uroda i spa nie będą już grupowane z handlem detalicznym, hotelarstwem lub jakimkolwiek innym sektorem przy podejmowaniu decyzji przez rząd.

Prowadzona przez British Beauty Council, Hair and Barber Council, UK Spa Association, British Association of Beauty Therapy and Cosmetology (Babtac) oraz National Hair & Beauty Federation (NHBF), kampania doprowadziła do przyznania przez rząd nowo utworzonego, specyficznego dla sektora zespołu zajmującego się wspieraniem Personal Care.

Organizacje te ściśle współpracowały z Departamentem ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS), aby przezwyciężyć wyzwania minionego roku i podkreślić rozmiar i zakres sektora pielęgnacji osobistej jako głównej siły napędowej w Wielkiej Brytanii.

Co tak naprawdę oznacza uznanie rządu dla sektora opieki osobistej?

Keith Conniford, Registrar/CEO - The Hair and Barber Council powiedział: "Zaangażowawszy się blisko z BEIS podczas pandemii, rzucając im wyzwanie w kwestii potrzeb i obaw branży, jestem zachwycony, że ten nowy dział w ramach departamentu został utworzony. To postawi nasz sektor na równi z innymi sektorami, którymi zajmuje się BEIS i miejmy nadzieję, że zapewni bardziej zrównoważoną przyszłość dla naszego przemysłu w zakresie wsparcia rządowego. Nawiązaliśmy kontakt z osobami z nowego departamentu i wkrótce spotkamy się z nimi wirtualnie, aby w pełni przedstawić naszą wspaniałą branżę, jednocześnie omawiając, czego wszyscy potrzebujemy w zakresie bieżącego wsparcia."

British Beauty Council chief executive Millie Kendall MBE powiedziała: "Kiedy British Beauty Council powstał w 2018 roku, nie było żadnej reprezentacji rządowej. To uznanie rządowe cementuje jeden z kluczowych celów British Beauty Council - który od początku swojego istnienia postawił sobie za cel, aby przemysł kosmetyczny został uznany na poziomie rządowym; stworzenie pierwszej roboczej definicji przemysłu kosmetycznego, a także zlecenie wyczerpującego raportu mającego na celu wycenę wkładu przemysłu kosmetycznego w gospodarkę Wielkiej Brytanii. W ciągu dwóch lat osiągnęliśmy ten kamień milowy jako branża i z niecierpliwością czekamy, aby rzucić światło na przemysł kosmetyczny, aby dalej pokazywać i ulepszać ten niesamowity sektor, w którym wszyscy pracujemy."

Helena Grzesk, dyrektor operacyjny w British Beauty Council i były dyrektor generalny UK Spa Association, dodała: "Utworzenie wyznaczonego zespołu sektorowego dla pielęgnacji osobistej w ramach rządu jest monumentalnym momentem dla branży, wyraźnie pokazując nowo osiągniętą wiarygodność, reputację i ceniony wkład gospodarczy, na który tak ciężko pracowaliśmy, aby podkreślić. To wspaniałe dla sektora, że otrzymuje uznanie, na które słusznie zasługuje i ekscytujące na przyszłość."

Przewodnicząca Babtac i Cibtac Lesley Blair powiedziała: "Jako jeden z największych czynników przyczyniających się do rozwoju gospodarki Wielkiej Brytanii, nasz sektor zasługuje na silny, dedykowany głos w rządzie, coś, na co Babtac prowadził kampanię i pracował przez wiele lat, i z niecierpliwością czekamy na możliwości i wiarygodność, jaką zapewni to naszej branży w przyszłości."

Dyrektor naczelny NHBF Richard Lambert dodał: "Jesteśmy zachwyceni, że BEIS daje sektorowi uznanie, na które zasługuje. Nasza praca trwa teraz, aby zabezpieczyć pilne i niezbędne wsparcie dla włosów i urody, jak blokady i ograniczenia nadal i czekamy na pozytywne dyskusje z BEIS, aby zabezpieczyć najlepszą możliwą ofertę dla przemysłu pielęgnacji osobistej."

Szukasz pomocy finansowej dla swojego biznesu fryzjerskiego? Przeczytaj nasz Przewodnik Finansowy dla Fryzjerów, aby dowiedzieć się, jakie wsparcie jest dostępne dla Twojego biznesu.

Czytaj dalej

Pomoc finansowa dla firm fryzjerskich podczas blokady 3

Nowoczesne umiejętności barberów: Program wydarzeń na żywo

Dostęp do najnowszych potwierdzonych dotacji

Udostępnij: