• kontakt@mojastrona.pl

6 męskich podcięć, które możesz odtworzyć w swoim salonie fryzjerskim

6 męskich podcięć, które możesz odtworzyć w swoim salonie fryzjerskim

Ponieważ strzyżenie męskie staje się z dnia na dzień coraz bardziej modne, Twój salon lub barbershop musi być przygotowany do obsługi tego typu klientów w każdej chwili.

 

Istnieje wiele stylów fryzury z podcięciem dla mężczyzn, i dlatego W tym artykule omówimy bardziej klasyczne wersje tego cięcia i kilka fryzur, które można z nim wykonać. 

 

Co to jest męskie podcięcie?

Podcięcie charakteryzuje się tym, że włosy po bokach i z tyłu głowy są ścięte krócej, podczas gdy włosy na czubku głowy są dłuższe.. Istnieje wiele różnych wersji i stylów tego strzyżenia, które można idealnie dopasować do różnych potrzeb klientów. Najczęściej do podcięć wykorzystuje się nożyczki fryzjerskie lub maszynkę do strzyżenia

Klasyczne podcięcie

 

Ten rodzaj męskiego podcięcia charakteryzuje się tym, że część włosów, która jest ścięta na krótko, jest zazwyczaj dłuższa. część, która jest podcinana, ma zwykle ten sam poziom, tzn. brak efektu zanikania. Włosy na górze pozostawia się nieco dłuższe, aby można je było zaczesać do tyłu lub na bok, ale nie są one na tyle długie, aby wymagały użycia produktów. Jest to klasyczny i elegancki styl, który pasuje do niemal każdego typu klienta.

Podcięcie Rockabilly

 

Wszyscy widzieliśmy tego typu podcięcia, jest bardzo popularny w latach 70. i został spopularyzowany przez film Smar o Wazelina. Strzyżenie składa się z klasycznego podcięcia, ale włosy, które nie są przycinane, pozostawia się znacznie dłuższe, dzięki czemu można je zaczesać do tyłu, uzyskując efekt tupecika. Aby wykonać tę fryzurę, konieczne jest, aby Twoja klientka miała średniej długości włosy i chętnie używała produktów do stylizacji, w przeciwnym razie będzie bardzo trudno uzyskać ten charakterystyczny styl.

Podcięcie krótkie

 

Ta fryzura jest dobrym przykładem podcięcia dla mężczyzn o długich włosach. Jest to idealne rozwiązanie dla mężczyzn z długimi, prostymi włosami, którzy chcą mieć podcięcie, ale nie chcą używać produktów do stylizacji. Zasadniczo jest to ta sama koncepcja, co w przypadku klasycznego podcięcia (bez cieniowania i gradientu), ale z dłuższymi włosami, część, która nie jest cięta, opada na boki, tworząc efekt firanki. Jest to bardzo popularne wśród młodych ludzi, ponieważ jest to odważne, ale bardzo atrakcyjne cięcie.

Podcięcie z zanikaniem

 

Ten rodzaj strzyżenia jest bardzo podobny do klasycznego podcięcia, ale boki i tył są strzyżone na kilku poziomach, co daje efekt gradientu lub blaknięcia. Rodzaj blaknięcia może być wysoki, średni lub nawet głęboki, w zależności od upodobań klientki. Do wykonania tego typu cięcia konieczne jest posiadanie ostrza, w przypadku gdy chcemy zanikać na skórze, lub kilku rodzajów grzebieni do maszynki.

Podcięcie w stylu bezładnym

 

Ten typ cięcia można łączyć z każdym podcięciemw zależności od upodobań klienta - klasyczne lub modne. To, co czyni ją wyjątkową, to fakt, że włosy, które pozostają długie, są cięte na różne sposoby. jest cięty w różnych warstwach, które nadają mu ruch i objętość.. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że jest zmierzwiona, ponieważ różne warstwy włosów dają taki efekt.

Męskie podcięcie przy długich włosach

 

Podcięcia są odpowiednie również dla mężczyzn z długimi włosami i mogą być łączone według uznania klienta. Często nosi się je z brodą, ale brak brody też nie jest przeszkodą.

Długie włosy są zazwyczaj noszone z klasycznym podcięciem lub wygoleniem. Dzięki długim włosom powstaje efekt prawie jak firanka, ale podcięcie jest ukryte i można je zobaczyć tylko przy użyciu i są widoczne tylko wtedy, gdy włosy są związane do tyłu.

Ten typ fryzury może być noszony dowolna długość włosów, ale preferuje się, aby klientka miała trochę długości, aby uzyskać efekt firanki lub podcięcia. 

Zobaczyłeś, jak łatwo jest wykonać podcięcie! Chodzi o to, aby być kreatywnym i łączyć style z różnymi fryzurami, w zależności od stylu klienta. Ten typ strzyżenia będzie bardzo modny w przyszłym roku, więc możesz poćwiczyć, aby zapewnić swoim klientom najlepsze podcięcie.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz