• kontakt@mojastrona.pl

Czego potrzebuje fryzjer damski, a czego nie potrzebuje fryzjer męski?

Czego potrzebuje fryzjer damski, a czego nie potrzebuje fryzjer męski?

W ostatnich latach branża fryzjerska bardzo mocno się rozwinęła.

Oprócz tego, że mamy standardowe salony, z usług których korzystają i mężczyźni i kobiety to mamy także coraz więcej salonów, które chcą specjalizować się wyłącznie w jednym konkretnym zakresie. Mowa tutaj o salonach damskich oraz męskich, które dzięki takiemu rozdzieleniu będą świadczyć zupełnie inny rodzaj usług. Postaramy się je tutaj właśnie przedstawić.

1. Fryzjer damski

O tym, że kobiety chcą zawsze wyglądać doskonale wie chyba każdy z nas. Szczególną uwagę poświęca się fryzurom, których przygotowywanie może trwać nawet wiele godzin w fotelu u fryzjera. Dlatego zakres świadczonych w takim salonie usług cały czas rośnie. Panie mogą wybierać różnorakie strzyżenia, farbowania, modelowanie czy też kuracje odbudowujące i wiele innych. Do tego również potrzebny jest doskonały asortyment, który sprawi, że uda się zawsze osiągnąć wyjątkowe efekty. Obecnie kobietom oprócz ładnych fryzur będzie także zależeć na tym, by włosy były zdrowe. Dlatego szuka się dobrych jakościowo produktów, które sprawią, że fryzjer będzie także odpowiednio dbał o zdrowie tych włosów klienta.

Każdy fryzjer, który będzie zajmował się kobietami nie może działać bez takich sprzętów jak:

- Lokówka

- Prostownica

- Suszarka do włosów

- Grzebienie dostosowane do określonej stylizacji

- Szczotki do modelowania i rozczesywania

- Przyrządy do suszenia i utrwalania fryzury

- Spinki, wsuwki, wałki, gumki

- Szampony, odżywki, rozpylacze, spray, nabłyszczacze

- Szeroki komplet nożyczek uzależnionych od rodzaju strzyżenia

Ta lista to jednak nie wszystko i trzeba także brać pod uwagę inne akcesoria, które również będzie można w sklepach znaleźć.

2. Fryzjer męski

Zakres usług dla Panów oczywiście wygląd już nieco inaczej. Obecnie panowie mają także coraz większe wymagania, jeszcze większe niż kilka lat temu. Panowie w znacznie większym stopniu dbają o siebie, śledzą najnowsze trendy przy fryzurach i niekiedy będą odwiedzać fryzjera znacznie częściej niż niejedna kobieta. To oczywiście sprawia, że zakres tych realizowanych usług rośnie, ciągle się zmienia. Klienci maja do wyboru różnorakie propozycje jakie maja do zaoferowania fryzjerzy. Starają się oni rzeczywiście dbać o klientów, dlatego oczywiście zakres usług jest poszerzany.

Wszyscy fryzjerzy męscy, w swoim podstawowym asortymencie mają:

- Maszynki do strzyżenia

- Brzytwy

- Komplet nożyczek do tworzenia nieszablonowych fryzur

- Grzebienie dostosowane do rodzaju

- Akcesoria do farbowania włosów

- Środki do upiększania fryzury

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz