• kontakt@mojastrona.pl

Fryzury dla mężczyzn z kręconymi lub falowanymi włosami

Fryzury dla mężczyzn z kręconymi lub falowanymi włosami

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Fryzury dla mężczyzn z kręconymi włosami ...

Włosy falowane nie oznaczają przeszkód, by mieć dobrą fryzurę zgodną z najnowszymi trendami mody. Ponadto w ostatnich latach obserwujemy, że fryzury z objętością i z dużym podobieństwem do lat 70-80 wracają do łask.

Z drugiej strony, jednym z głównych zmartwień mężczyzn z falowanymi lub kręconymi włosami jest to, jak je kontrolować i jak sprawić, by cięcie wyglądało dobrze. Istnieje jednak wiele produktów, które pomagają kontrolować objętość włosów. W każdym razie, kluczem do dobrej fryzury z włosów falowanych jest noszenie ich w sposób jak najbardziej naturalny i kontrolowany: wystarczy odrobina żelu do stylizacji i odpowiednie cięcie, aby uatrakcyjnić wygląd.

Oto 5 modnych fryzur na sezon wiosenno-letni. Przed wyborem jednej z tych fryzur, weź pod uwagę swoje codzienne życie, środowisko pracy, w którym pracujesz i skonsultuj się ze stylistą, aby wybrana fryzura pasowała do Twoich rysów twarzy i je podkreślała.

Bob z pętlami

Lata 70. powracają: bob, który w poprzednich sezonach utrzymywał się w przypadku fryzur damskich, teraz jest alternatywą dla mężczyzn o włosach falowanych lub kręconych. Ta fryzura może być noszona z grzywką lub bez, falowana lub kręcona i daje naturalny, swobodny wygląd. Tego typu fryzurę najlepiej nosić półdługą.

Toupee

Ta fryzura ma również wariant dla mężczyzn o prostych włosach. Tupecik to fryzura, która coraz częściej pojawia się w trendach modowych, zwłaszcza od sezonu wiosna-lato 2019.

Ta fryzura polega na niewielkim wygoleniu boków i skupieniu większości objętości w górę, tworząc coś w rodzaju topknota. Tupecik to fryzura, która w kontrolowany sposób nadaje odpowiednią objętość i jest polecana dla mężczyzn, którzy mają włosy falowane lub lekko kręcone, bez nadmiernego puszenia się. Ważne jest, aby nie golić się zbyt mocno na boki, w przeciwnym razie będzie to podcięcie (inna alternatywa, którą wyjaśniamy poniżej).

Podcięcie

Ta fryzura jest ostatnio bardzo modna i bardzo przypomina cięcie na tupecik. Skupia ona jak najwięcej włosów w kierunku środka i ku górze głowy, tworząc swoisty topknot. Różnica między tym cięciem a poprzednim polega na tym, że boki są nieco bardziej wygolone. W zależności od włosów można uzyskać swego rodzaju efekt gradientu.

Fade

Fryzury w tym stylu wyznaczają trendy od kilku lat i zapowiadają się na ten sezon. Ta fryzura charakteryzuje się gradientowymi lub cieniowanymi warstwami, grając z różnymi poziomami golenia. Kluczem do tej fryzury jest zachowanie dłuższej części środkowej, dlatego jest ona idealna również dla mężczyzn o włosach falowanych lub całkowicie kręconych.

Mohawk

Wreszcie, fryzura mohawk to wariacja na temat fade'a dostosowana do mężczyzn o całkowicie kręconych, niemal afro włosach. Jeśli nie chcesz zostawić afro (które jest trendy w tym sezonie), możesz zdecydować się na zgolenie włosów na boki, pozostawiając część loków skupionych do góry, ale nie za długo.

W skrócie, fryzury dla mężczyzn z kręconymi lub falowanymi włosami zachowują podobny styl: krótsze na bokach i o większej objętości skupionej w kierunku środka, z pewnymi różnicami w zakresie poziomu golenia i koncentracji włosów w górę. Ważne jest jednak, by odpowiednio dbać o włosy, stosując niezbędne produkty i regularnie je podkręcać.

Powiązane artykuły:

  1. Fryzury, na które powinieneś trafić w swoim salonie fryzjerskim
  2. 4 rodzaje zarostu, które zawsze powinieneś oferować w swoim barber shopie
  3. Profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów: Przegląd rynku

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz