• kontakt@mojastrona.pl

Jakie są różne rodzaje włosów?

Jakie są różne rodzaje włosów?

Wiesz, że niektórzy ludzie mają kręcone włosy, a inni proste, ale czy wiesz, że istnieje 12 różnych rodzajów włosów? To prawda. Znany stylista fryzur Andre Walker zdefiniował rodzaje włosów w latach 90-tych poprzez swój system klasyfikacji włosów, który jest nadal szeroko stosowany.

Typ włosów jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie. Jeśli Twoja babcia miała falowane włosy, to prawdopodobnie Ty też będziesz miała. Typ włosów zależy także od kształtu mieszków włosowych. Jeżeli mieszki są symetryczne lub mają okrągły kształt, Twoje włosy będą proste. Jeżeli mieszki są asymetryczne lub mają bardziej owalny kształt, Twoje włosy będą falowane lub kręcone.

Jaki więc masz typ włosów? Przeczytaj nasz przewodnik, by się tego dowiedzieć.

Spośród wszystkich typów włosów, włosy proste mają zazwyczaj największy połysk, ale najmniejszą objętość. Ze względu na brak skrętu, olej szybciej przemieszcza się w dół trzonu włosa od skóry głowy, przez co wyglądają na bardziej tłuste niż inne rodzaje włosów.

Włosy falowane są grubsze niż proste, a ich struktura plasuje się pomiędzy prostymi a kręconymi. Nie są też przesadnie tłuste, ale nie są też przesadnie suche. Pasma włosów są wygięte w kształt litery "S".

Włosy kręcone układają się w luźne pierścienie lub ciasne spirale. Mogą być suche, więc nie musisz ich myć codziennie, ale gdy je myjesz, prostują się, gdy są mokre i kręcą się z powrotem, gdy są suche.

Ten typ włosów znany jest również jako coily lub bardzo kręcony. Loki te mogą mieć kształt litery "S" lub "Z" i są bardzo dobrze zdefiniowane. Jest to najbardziej szorstki typ włosów, który jest wrażliwy na ciepło i podatny na uszkodzenia. Najlepsza fryzura dla tego typu włosów? Au naturale.

Możesz o tym nie wiedzieć, ale typ włosów może się zmieniać z czasem. Jeżeli przytrafiło się to Tobie lub komuś kogo znasz, nie martw się - to całkowicie normalne. Oto kilka najczęstszych przyczyn:

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz