• kontakt@mojastrona.pl

Wyposażenie salonu fryzjerskiego.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

To prawdziwa wizytówka osoby go prowadzącej, dlatego warto poświecić więcej czasu na przygotowanie jego wyposażenia.

Jeśli nie jesteśmy wstanie sami zadbać o właściwą estetykę i miła atmosferę to poprośmy o pomoc dekoratora wnętrz, który pomoże nam w tym trudnym zadaniu. Pamiętajmy, że zawsze najważniejsze jest pierwsze wrażenie, każdy klient na początku oceni nas po wystroju i aranżacji, a dopiero później zwróci uwagę na sprzęt i jakość kosmetyków. Otwierając salon fryzjerski mamy do dyspozycji pomoc wielu firm specjalizujących się w wyposażeniu salonów całościowo lub częściowo, w zależności od potrzeb. Jak w każdym wnętrzu, również w salonie fryzjerskim bardzo ważna jest kolorystyka ścian, dodatków oraz oświetlenie.

Wszystko to powinno tworzyć harmonijną całość, aby estetyka wpłynęła na komfort i pozytywne odczucia klientów. Meble powinny być wysokiej jakości, szczególnie zwróćmy uwagę na ladę recepcyjną, fotele fryzjerskie oraz kanapę na której będą siedzieć klienci czekający na swoją kolej. Stanowi to podstawę każdego dobrze urządzonego salonu fryzjerskiego, ponieważ decydują o wygodzie, funkcjonalności oraz o atmosferze wnętrza, co jest bardzo ważnym czynnikiem.

Fotel fryzjerski 

Fotel na którym będzie siedział klient to szczególne miejsce. Jego wygoda i praktyczność jest wysoko ceniona przez użytkowników, więc wybierajmy z rozwagą, pamiętając o tym, że dla fryzjera ten fotel też będzie jednym z narzędzi pracy i jego ustawność zdecyduje o komforcie pracy. Dobry fotel powinien mieć podłokietniki i podnóżek, a szczególnie zwróćmy uwagę na wygodne oparcie, które nie powinno być za wysokie, ponieważ utrudni pracę dla fryzjera. Warto pomyśleć o fotelu obrotowym, z możliwością blokady przypadkowego przesuwania się. Odnośnie kolorów i kształtów to producenci mebli fryzjerskich prześcigają się w ofercie. W sklepach znajdziemy fotele o przeróżnej kolorystyce, które łatwo można dopasować do każdego wnętrza.

Oprócz fotela ważnym elementem jest też konsola, której wygląd zależy od naszego pomysłu i możliwości twórczych producentów mebli. Wokół lustra można z powiedzeniem ustawić kosmetyki lub sprzęt jaki używamy w pacy, natomiast na całej szerokości szafek i lustra umieśćmy światła które dobrze oświetlą całe miejsce pracy.

Dodatkowym elementem jest tzw. pomocnik, czyli szafeczka na kółkach, gdzie przechowuje się wszystkie drobne sprzęty używane w trakcie pracy.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz