• kontakt@mojastrona.pl

NHBF reaguje na rosnące obawy związane z cięciami piłkarzy w blokadach

NHBF reaguje na rosnące obawy związane z cięciami piłkarzy w blokadach

Branża fryzjerska i opinia publiczna wyrażają coraz większe zaniepokojenie liczbą profesjonalnych piłkarzy, którzy podczas lockdown'u noszą świeże fryzury. NHBF poruszyła tę kwestię z Professional Footballers' Association, English Football League, The Premier League i Football Association.

W ciągu ostatniego tygodnia z NHBF skontaktowali się przedstawiciele opinii publicznej, którzy wyrazili zaniepokojenie faktem, że zawodowi piłkarze wydają się mieć świeżo ścięte włosy, pomimo obowiązkowego zamknięcia salonów fryzjerskich i barbershopów.

Richard Lambert, dyrektor naczelny NHBF mówi: "Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z graczy mogli sami ściąć włosy lub zlecić to komuś w ramach ich bańki, ale wydaje się, że rośnie założenie, że musieli oni świadomie złamać zasady."

W liście otwartym do każdej z profesjonalnych organizacji piłkarskich, NHBF poprosił ich o przypomnienie graczom, że obecne przepisy oznaczają, że styliści fryzur i fryzjerzy, niezależnie od tego, czy mają siedzibę w lokalu, czy są wolni, nie mogą obecnie oferować żadnych usług.

Richard kontynuuje: "Fryzjerzy i barberzy mają obowiązek przestrzegać przepisów, a naszym zadaniem jest upewnienie się, że rozumieją, co to oznacza. Nie ma wyjątków dla sportowców, więc kiedy widzimy ludzi, którzy wydają się myśleć, że przepisy ich nie dotyczą, to naprawdę uderza w nerw. W sytuacji, gdy cały kraj zmaga się z pandemią, ważne jest, aby osoby publiczne były wyczulone na potrzebę pokazania, że wszyscy odgrywamy swoją rolę.

"Ważne jest również, aby podkreślić zasadność samych przepisów, które mają na celu zmniejszenie ryzyka przenoszenia wirusa COVID-19 i ostatecznie ratowanie życia. Patrząc konkretnie na piłkę nożną, za każdym razem, gdy gracz łamie zasady i strzyże się, zwiększa ryzyko zarażenia się i przeniesienia choroby, co z kolei naraża na niebezpieczeństwo resztę drużyny i pracowników zespołu. Jak widzieliśmy, może to prowadzić do odwoływania meczów, wywierając presję na inne kluby, a nawet na szerszą konkurencję."

Osoby świadczące swoje usługi w charakterze zawodowym w ramach tych sektorów, które pozostają otwarte, mogą kontynuować działalność. Na przykład wizażyści w produkcji filmowej i telewizyjnej, a także na sesjach zdjęciowych mody. Jednak usługi te nie mogą być wykonywane w lokalach, które muszą zostać zamknięte.

Czytaj dalej

Rekomendacja dla samodzielnej praktyki fryzjerskiej opublikowana

MB Upskills: Program wydarzeń na żywo jest tutaj

Hołd dla Allana Stone'a

Udostępnij: