• kontakt@mojastrona.pl

Fryzjer Lyall Brand dzieli się błyskotliwym i odważnym wideo

Fryzjer Lyall Brand dzieli się błyskotliwym i odważnym wideo

Lyall Brand, fryzjer w Hár Barber w Fife, Szkocja niedawno opublikował film koncentrujący się na zdrowiu psychicznym - zarówno fryzjera, jak i ich klientów. Odważny, szczery i oświecające, chcieliśmy dowiedzieć się więcej o tym poruszającym wideo ...

Lyall mówi: "Zamieściłem wideo pod koniec stycznia wyjaśniając moje zmagania ze zdrowiem psychicznym, zarówno jako młody człowiek żyjący z emocjami, które wciąż rozumiem sam, jak i jako ktoś, kto chce, aby jak najwięcej osób cierpiących w milczeniu mówiło o tym głośno.

Celem tego filmu było pomóc przynajmniej jednej osobie. Być może wysłuchanie kogoś, kto mówi o swoich własnych doświadczeniach, pomoże komuś zrozumieć, przez co może on przechodzić w czasie niepewności spowodowanej zamknięciem. Nie spodziewałem się, że ten filmik dotrze tak daleko, jak dotarł, nie sądziłem też, że doprowadzi do tego, że ktoś będzie chciał, abym o nim napisał, ale jeśli ta wiadomość może dotrzeć do innej osoby gdzieś dalej niż moja okolica, to jestem szczęśliwy, że spełniła swoją rolę.

[Kliknij tutaj, aby zobaczyć wideo Lyall'a!]

Jestem fryzjerem i jestem tradycyjny jak oni przychodzą. Kocham swoją pracę - piję kawę, słucham dobrej muzyki i gadam o wszystkim przez cały dzień. Barbering może być uważany za pracę czysto usługową z kilkoma dniami, które drapią ten kreatywny świąd, który wielu z nas ma. Wiesz, o co mi chodzi - strzyżesz dwie fryzury, starszy pan przychodzi na pogawędkę, a potem - bum - przychodzi klient, który chce mieć ulizane plecy lub fryzurę, która daje ci wskazówki. Ale tak naprawdę, to wybór należy do dealera. To właśnie sprawia, że jest fajnie.

Jednak dla mnie i jestem pewien, że dla wielu innych osób, barbering to coś więcej niż tylko to. To relacje, które budujesz ze swoimi klientami, to profesjonalizm, który zapewnia im najlepszą obsługę i strzyżenie od pierwszej do setnej wizyty. Konsekwencja jest kluczem w naszym fachu. To jest właśnie to. Dla mnie to rzemiosło. Nie wymyślam koła na nowo, po prostu za każdym razem daję im niesamowitą fryzurę. Ale dla mnie to tylko niewielka część usług świadczonych w salonie fryzjerskim.

Od ponad pięciu lat zmagam się z depresją. Miałam swoje problemy, ale miałam też dobre dni. Teraz jestem pewien, że jeśli jesteś taki jak ja, rok 2020 i początek tego roku nie dał ci najlepszego scenariusza na poprawę zdrowia psychicznego. Wróciłem do pracy 15 lipca ubiegłego roku i podczas tego półblokady, gdzie życie było jakby powrót do normy, poza tym, że nie można było iść do kina lub do pubu po 10 w nocy. Wszystko wydawało się płaskie i niekończące się. Widziałem, jak to działa za krzesłem w nastrojach i zdrowiu psychicznym moich własnych klientów. Jeden z nich, którego znam już od ponad dwóch lat, zawsze szczęśliwy i roześmiany, przychodził do sklepu i brał napój z lodówki. On po prostu nie wydawał się w porządku. W ciągu 5 minut rozmowy z nim i otwartości na moje własne odczucia związane z depresją i lękiem, zaczął mieć atak paniki. Nie rozumiał, co się dzieje, ale z własnego doświadczenia z przeszłości wiedziałem, że potrzebuje pomocy. Namawiałam go, żeby z kimś porozmawiał i wysłał mi wiadomość, gdyby chciał się wygadać. Taka jest rzeczywistość naszej sytuacji, czuję, że świat już przechodził przez kryzys zdrowia psychicznego, ale z pandemią, to tylko napędzane rzeczy tak dużo gorzej niż były. Na szczęście on rozmawiał z kimś i teraz otrzymuje pomoc.

Ponieważ mam własne problemy i doświadczenia, zawsze rozmawiam z moimi klientami. Skłaniam ich do otwarcia się. A jeśli widzę, że coś jest nie tak lub że stresują się czymś błahym, odciągam ich myśli od zmartwień, kiedy siedzą na moim fotelu. To jest właśnie największa część barberingu i to właśnie czyni nas filarami społeczności, którym służymy. Kiedy wracamy do pracy pamiętajcie, aby zachować prostotę, dbajcie o siebie i starajcie się jak najlepiej dbać o swoich klientów."

Czytaj dalej

Tom Chapman wydaje debiutancki podcast

MB Upskills: Program wydarzeń na żywo w tym tygodniu

NHBF budzi obawy w związku z cięciami piłkarza w zamknięciu

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz